Drošāks internets sākas ar mani!

6.februārī atzīmējām “Drošāka interneta dienu”. Arī mūsu skola aktīvi piedalījās šīs dienas atzīmēšanā ar dažādiem izglītojošiem pasākumiem.

9.a un 9.b klases skolēni gatavojās Drošāka interneta dienai ļoti laicīgi – no 2. semestra sākuma. Grupās viņi veidoja drošības stundas plānu, meklēja un paši gatavoja materiālus par drošību sociālajos tīklos, drošu darbu ar viedierīcēm, datu drošību. Darbs bija ļoti nopietns, jo tiem, kas laicīgi un labā kvalitātē sagatavoja stundu, tika dota iespēja to novadīt mazāko klašu skolēniem. 11 devītklasnieku grupas vadīja drošības stundas 4.-6. klašu skolēniem visas nedēļas garumā. Jaunie skolotāji  pārsteidza ar atbildību, izdomu un nopietnību uzdevuma veikšanā. Tik daudz kas bija tieši tā, kā skolotāji pieraduši darīt stundās  – definēts stundas sasniedzamais rezultāts, skolēni iesaistīti diskusijā, saņemta atgriezeniskā saite par saprasto un uzzināto, novadīta kustību pauze un ierādītas “prāta spēles” – vingrinājumi abu smadzeņu pusložu darba attīstībai. Kopumā ar izaicinājumu “iekāpt skolotāja kurpēs” devītklasnieki tika galā lieliski. Skolotāji var būt droši – aug laba maiņa!

Interneta drošības vēstnešu lomās iejutās Nikola Keita Sebre, Paula Līdaka, Emīlija Tetere, Ance Alise Kalniņa, Estere Elīna Eškina, Dāvis Vilisters, Dāvis Bāliņš, Emīls Bāliņš, Artūrs Roberts Krūmiņš, Kārlis Viļums, Kristaps Jursons, Toms Volkovs, Rihards Tarakānovs, Lāsma Brūvere, Anna Bērtulsone, Alise Ance Kalniņa, Nora Silava, Arta Šķipore, Estere Sprince, Emīlija Barutina, Jānis Lapsa, Edgars Rolmanis, Rihards Vimba, Paula Buliņa, Megija Patrīcija Krasovska, Loreta Nikola Nolberga, Kristiāns Karitons, Oskars Gobnieks, Samanta Klaucāne, Domenika Miķelsone, Alekss Semerovs un Alekss Vingris.

Datorikas skolotāja Gita Grīva