Dzejas dienas Viesturskolā

Kā ierasts, arī šogad, neskatoties uz vīrusu un saspringto situāciju, Dzejas dienas bija. Tās bija neierastas, kā viss šogad, tās bija mājīgākas un tuvuma sajūtu raisošākas.

Mūsu skolas skolēni kopā ar skolotājiem Dzejas dienas ieskandināja dažādi – lasīja dzeju klasē, spēlējot spēles ar skaitāmpantiem, rakstīja tautasdziesmas skolas teritorijā uz bruģa par dažādām tēmām, piemēram, tikumu, dabu un gadalaikiem u.c., dodoties uz Dzejas teltīm, kas pavisam tuvu – tepat, Valmierā!

Dzejas dienas sildīja sirdi gan skolēniem, gan skolotājiem, kuriem dienas skrējienā bija iespēja baudīt tautas dzeju, ejot uz vai no darba. Arī skolēnu vecāki kopā ar jaunākajiem skolēniem bija redzami skolas pagalmā, iepazīstoties ar tautasdziesmu rindām un kopīgi tās lasot.

Un vienmēr jau ir, uz ko tiekties, un skolotāju vidū ir izskanējusi vēlme par dzejas lasījumiem skaļi – lai sadzird visa skola un dzejas dienās ir sajūtams arī vārda spēks, kā arī par to, ka dzeju varētu rakstīt kopā vairākas klases, tā dodot iespēju iepazīties ar citu skolēnu redzējumu uz dzeju.

Paldies visiem skolotājiem, kas mudināja skolēnus iesaistīties un darboties Dzejas dienu 2020 pasākumos!

10.a klase skolniece Agnese Keita Birzniece