Ekoskolu apbalvošanas ceremonija 2022

13.septembrī apmeklējām Ekoskolu svētkus- apbalvošanas ceremoniju Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Pasākumu jautrā noskaņā vadīja ikgadējais Ekoskolu draugs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens  un  izklaidēja arī improvizācijas teātris “Spiediens”.

Iepriekš   bija jāsagatavo 15 – 20 sekunžu garš atraktīvs video  “Kas mēs esam?”  un “Ko mēs darām vides labā?”. Mūsu mājasdarbu veidoja 9.a klases skolniece Anna Baravova ar draugiem, piepalīdzot fizikas skolotājai Elizabetei Ločmelei.

Visu Ekoskolu iesūtītie video veidoja ievadfilmu.

Šogad Ekoskolu apbalvošanas ceremonijas fokusā bija trīs videi nozīmīgas tēmas – klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums.

Pasākumā Ekoskolas sveica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Inese Liepiņa, kā arī Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

 Apbalvošanas ceremonijā tika atklāta Rīcības dienu kampaņa, apbalvoti starptautiskā konkursa uzvarētāji  – Jaunie vides reportieri, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālā Komitejas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika atklāja akciju “Pasaules lielākā mācību stunda ”, kas norisināsies no 13. septembra līdz 31. oktobrim.

Stundas materiāli lejupielādējami :

 https://www.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-macibu-stunda

 skolotāja Sarmīte Balode, Ekopadome