Erasmus+ projekts “ECA-Eco and Civic awareness”

Tikko no Turcijas pilsētas Antālijas atgriezušās 10 Ekoskolu skolotājas, tai skaitā arī Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Lāsma Gredzena, kuras Erasmus+ projekta “ECA-Eco and Civic awareness” ietvaros no 14. līdz 18. oktobrim apguva jaunus un inovatīvus mācību materiālus un metodes, lai padarītu vides un pilsoniskās jomas izglītību 1.-6. klašu skolēniem aizraujošāku un efektīvāku.

Kopumā apmācībās piedalījās 40 pedagogi no Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Latvijas. Vides izglītības fonds kopā ar Latvijas skolotājām prezentēja sevis izstrādātus mācību materiālus, kas drīzumā būs pieejami VIF mājaslapā, lai ikviens varētu tos izmantot savā darbā. Materiāli ir veidoti, lai ne tikai attīstītu sociālās prasmes, bet arī palīdzētu skolēniem labāk izprast dabu un veicinātu atbildīgu attieksmi pret vidi.

Pēc apmācībām skolotāji priecājās par iegūtajām zināšanām un jaunajiem kontaktiem. Ekoskolu programmas direktors Daniels Trukšāns atzīmē, ka šīs apmācības kārtējo reizi pierādīja, ka mūsu skolās strādā aktīvi un motivēti skolotāji, kas ir gatavi domāt par to, kā iesaistīt skolēnus vides izglītībā.
Jau drīzumā tiks organizētas tiešsaistes mācības, kurās ikviens varēs iepazīties ar jaunajiem mācību materiāliem.

Sākumskolas un sociālo zinību skolotāja Lāsma Gredzena