Esi drošs un zinošs!

21. novembrī Valmieras Viestura vidusskolas pirmo klašu skolēni piedalījās koncertsarunā “Drošības festivāls”, ko vadīja mūziķis un tekstu autors Arturs Gruzdiņš.

Mazos pirmklasniekus zālē jau sagaidīja šķelmīgais luksoforiņš, smaidīgā zebra, kas ir līdziniece gājēju pārejai, Stop zīme, kas vēstī apstājies, nav droši.

Par drošu uzvedību dažādās ikdienas situācijās muzikālā un izzinošā sarunā skolēni kopā ar mākslinieku izrunāja un izdziedāja jautājumus – vai ir droši uz plāna ledus, kurš ir visdrosmīgākais cilvēks pasaulē, vai drīkst doties līdzi svešiniekiem, vai drīkst peldēties vienam un kāda kļūst uguns, ja to nepieskata?

Atbildes var atrast arī pirmajā Artura bērnu mūzikas žanra albumā “Drošības festivāls”, un līdz ar albumu ir izdota arī autora dzejoļu grāmata “Drošāks es” un krāsojamo aktivitāšu burtnīca “Krāso droši”.

Skolēni klausījās un aktīvi līdzdarbojās tādām Artura dziesmām kā “Dziesmiņa par svešiniekiem”, “Dziesmiņa par ugunsdzēsēju”, “Dziesmiņa par apdedzināšanos”, “Dziesmiņa par elektrību”, “Dziesmiņa par drošību pie ūdens” un, protams, daudziem jau zināmu un iemīļotu “Dziesmiņa par ielas šķērsošanu.

Mūsdienās ir ļoti aktuāls drošības jautājums, tāpēc droša, zinoša uzvedība un rīcība ir viena no dzīves prasmēm, kas jāapgūst ikvienam no mums, īpaši jaunākā vecuma skolēniem.

Pasākumu organizēja Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Grīnbauma sadarbībā ar Valmieras Viestura vidusskolu.

Lolita Vanaga, direktora vietniece audzināšanas darbā