Grāmatu svētki

“Kā bites ziedos medu salasa, tā cilvēks gudrību no grāmatām”. Tā teicis G.F.Stenders. Gudrības nekad nevar būt par daudz – tā domā mazākie viesturieši un tāpēc visu šo mācību gadu cītīgi lasīja grāmatas.

2., 3. klašu  skolēni piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas programmā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija” un lasīja ieteikto literatūru, kā arī izteica viedokli un balsoja par interesantāko grāmatu.

Savukārt pirmklasnieki bija nolēmuši kļūt par literatūras detektīviem, tāpēc  viņiem bija ne tikai jāizlasa 6 grāmatas, bet arī jāsaglabā atmiņā gan galvenie varoņi, gan īpašie notikumi un pat grāmatas vizuālais noformējums, lai noslēgumā varētu izpildīt darba lapas uzdevumus.

9.maijā Viesturskolas iekšpagalmu pieskandināja bērnu balsis. Tur  čaklākie lasītāji svinēja “Grāmatu svētkus” .Tie sākās ar kārtīgu izkustēšanos un īsta detektīva cienīgu uzdevumu – orientējoties pēc attēliem, sameklēt noslēptos burtus un salikt slepeno vārdu.

Pēc labi padarīta darba, visi dalībnieki tika sveikti ar diplomiem un balvām.  Liels paldies sākumskolas vecāku domei, apdrošināšanas kompānijai “If”, zemnieku saimniecībai “Zilūži” un  zīmolam “Gardu muti” .

Noslēgumā visi dalībnieki apliecināja, ka nākamajā mācību gadā atkal ir gatavi lasīt grāmatas un pildīt uzdevumus.

Bibliotekāre Laima Drande