Gribam būt interneta izcilnieki!

Lai stiprinātu Latvijas bērnu un jauniešu medijpratību un digitālo pratību, Latvijas Drošāka interneta centrs ar Google.org atbalstu Latvijā uzsāka starptautiskas digitālās izglītības programmas “Esi interneta izcilnieks!” (Be Internet Awesome) ieviešanu. Mūsu skolā aicinājumam izveidot GUDRO, PIESARDZĪGO, DROŠO, LAIPNO un DROSMĪGO pieteicās 7 klases: 1.a, 1.b, 1.c, 2.a, 2.c, 3.a un 3.b. Kopā ar klašu audzinātājām skolēni cītīgi grieza, līmēja, locīja, stiprināja varoņu modeļus, pēc tam katram tēlam aizpildot vizītkarti, kurā īsi aprakstīja, kas katram no tēliem patīk, nepatīk, ar ko tie draudzējas un kādus padomus dod bērniem. 

GUDRAIS māca apdomīgi dalīties ar informāciju;

PIESARDZĪGAIS nekad neuzķeras uz blēdībām;

DROŠAIS atšķir drošu no nedroša;

LAIPNAIS ir draudzīgs;

DROSMĪGAIS nekautrējas lūgt palīdzību.

Kopīgā darbā un sarunās skolēni apguva pamatgudrības, kas nepieciešamas, lai internetā nenokļūtu grūtībās, problēmās vai pat nepatikšanās.

Tagad gaidām 16.maiju, lai plkst.14.00 tiešsaistē piedalītos izglītības programmas “Esi interneta izcilnieks” atklāšanas pasākumā. https://drossinternets.lv/lv/posts/view/aicinam-uz-atklasanas-pasakumu-tiessaiste

Pēc tā noteikti turpināsim iepazīt gan savus jaunos draugus no Interlandes, gan drošas uzvedības noteikumus virtuālajā pasaulē.

 

Anda Dubulte, Drošāka interneta vēstnese