Ieskats Viesturskolas vēsturē

Ieskats Viesturskolas vēsturē

Valmieras Viestura Vidusskola šogad atzīmē savu 80 gadadienu, tādēļ skolā norisinās vairāki skolas jubilejai veltīti pasākumi.

Kā katru gadu Sākumskolas vecāku dome organizē 1.-4. klašu skolēniem mācību stundu par kādu aktuālu tēmu. Šogad saistībā ar skolas dzimšanas dienu tika izvēlēta tēma “Mūsu VVV”.

Lai sākumskolas bērniem būtu iespēja vairāk uzzināt par skolas izveidošanos, tās vēsturi un direktoriem, kas to vadījuši, otrdien, 12.novembrī, klases stundā skolā viesojās bijušais Viesturskolas direktors Ivars Briedis un mācību pārzines Karmena Goba, Līvija Kraukle un Maija Čukure.

Bērni uzzināja, kā skola izveidota, kur skolā bija dzīvokļi, kuros dzīvoja skolotāji, kādas skolas formas bija senākos laikos, cik paklausīgi bija bērni, ko bērni darīja starpbrīžos, kādas neaizmirstamas palaidnības sastrādāja sabiedrībā zināmas personas, kas mācījušās Viesturskolā, kā arī citas interesantas ainas no skolas dzīves.

1. un 4. klasei par savu nostrādāto laiku skolā pastāstīja Ivars Briedis un Karmena Goba. 2. un 3. klases ar notikumiem skolā iepazīstināja Līvija Kraukle un Maija Čukure. Sarunu stunda aizritēja nemanot, bērniem bija tik daudz jautājumu, ka ar vienu mācību stundu, šķiet, bija par maz, lai uzzinātu visu, kas bērniem interesē, tādēļ ikvienam vēl ir iespēja savus jautājumus uzrakstīt uz lapiņas un nodot direktora vietniecei audzināšanas un ārpusstundu darbā Līgai Gackai, kura apņēmās jautājumus nodot mācību stundas viesiem un uzzinātās atbildes nodot skolēniem.

Paldies visiem, kas iesaistījās aktivitāšu organizēšanā!

Daudz laimes dzimšanas dienā, mūsu Valmieras Viestura vidusskola!

Sākumskolas dome vārdā,

Ieva Fogele