Izglītības izstāde “Skola2023” apstiprina – Viesturos esam drošībā!

No 3. līdz 5.martam Ķīpsalā norisinājās ikgadējā izglītības izstāde, kas vienuviet pulcina gan zināmākās, gan mazāk atpazīstamās izglītības iestādes.

Esot starp skolēniem, kuri jaunā satura stāšanos spēkā piedzīvoja pandēmijas apstākļos un kuri būs pirmie jauno pamatskolas eksāmenu rakstītāji, 9.a klases skolēni devās iepazīt ne tikai turpmākās izglītības iespējas, bet arī iegūt apstiprinājumu vidējās izglītības nozīmīgumam.

Izmantojot iespēju aprunāties ar dažādu jomu pārstāvjiem un studentiem, secinājām, ka visas šīs jomas dažādos līmeņos vidējā izglītības posmā iespējams apgūt tepat – Viesturskolā, kas mazināja satraukumu gan daļā skolēnu, gan vecāku. Pēc izstādes apmeklējuma pat vērojama lielāka pārliecība, ka skolēni tik tiešām neplāno apstāties pie pamatskolas apliecības un ir motivētāki mācību procesa turpināšanai.

Paši skolēni kā galveno plusu izstādes apmeklējumam atzina iespēju uzzināt par projektiem, kuros iespējams iesaistīties, lai papildinātu gan zināšanas, gan iegūtu jaunas prasmes vai nu paralēli mācību procesam, vai skolēnu brīvlaikos. Daļa jau izrādījusi interesi par iespēju iesaistīties Erasmus+ projektos, kuri Valmieras Viestura vidusskolā šogad gana jaudīgi startējuši starp skolotājiem un kurus noteikti nākamajā gadā attīstīs vēl plašāk.

Apkopojot gan skolas vadības stāstīto par vidusskolas “groziem”, gan studentu atklāto pieredzi, gan skolēnu izrādīto interesi, droši var apgalvot – Viesturos esam drošībā.

Līga Vikse, 9.a klases audzinātāja