Jauniešu līdzdalības pasākums “Vardarbība – kādu lomu ieņemu”

Bērnu aizsardzības centrs valsts programmas “Valsts programma bērna un ģimenes stāvokļa uzlabošanai 2024. gadam” ietvaros rīkoja  jauniešu līdzdalības pasākumu. Mēs, Valmieras Viestura vidusskolas darba grupa devāmies uz Bērnu aizsardzības centru, lai piedalītos jauniešu līdzdalības pasākumā –  “Vardarbība – kādu lomu ieņemu”.

Skolu pārstāvēja 8.b klases skolniece Madara Plaude un 10.b klases skolniece Lāsma Brūvere. Pasākumā jaunieši iepazinās ar Latvijas skolēnu 2024. gada aptaujas rezultātiem par iesaistīšanos problēmu risināšanā skolā un kopienā. Interaktīvas aptaujas un diskusijas laikā jaunieši apmainījās viedokļiem par aktuālajām problēmām. Radošais darbs grupās un grupu prezentāciju veidošana deva iespēju uz šo tēmu paskatīties no daudzveidīgu viedokļu puses.

Madaras Plaudes secinājumi un ieguvumi no šī pasākuma: “ Pasākuma laikā mēs runājām par to, cik bieži skolēni saskaras ar vardarbību savā dzīvē, kā tas var ietekmēt mūsu ikdienu un attiecības ar citiem. Uzzināju kopumā kāds ir Latvijas rādītājs, cik skolēnu saskaras ar vardarbību. Ļoti patika strādāt grupās, kur mēs atbildējām uz dažādiem jautājumiem par to, kas būtu jādara, lai vardarbība izzustu no mūsu ikdienas. Pasākums bija interaktīvs un bija iespēja izteikt savu viedokli un diskutēt par to. Šis lika aizdomāties par to, kādas situācijas es pati esmu piedzīvojusi, novērojusi un kā es varētu rīkoties nākotnē, lai ne tikai aizstāvētu sevi, bet arī palīdzētu draugiem, klasesbiedriem vai kādam citam, kam tas nepieciešams. Uzskatu, ka šāda veida pasākumi ir ļoti vērtīgi, jo tie palīdz labāk izprast vardarbības tēmu un veicina cieņpilnu attieksmi vienam pret otru.”

Ieskats Bērnu aizsardzības centra jaunajās telpās un plānotajā darbā.

Līdzdalības pasākuma dalībnieces  Madara Plaude, Lāsma Brūvere, sociālā pedagoģe Iveta Upīte