Karjeras diena biznesa inkubatorā

Ir idejas, bet nezini, kā tās pārvēst pelnošā biznesā? Valmierā ir lieliska vieta, kur to darīt, un arī mums – 12.b klasei – bija iespēja pavadīt laiku un ģenerēt spontānas idejas biznesa inkubatorā. Biznesa inkubators ir infrastruktūras un personāla apvienojums, kas veidots, lai palīdzētu attīstīties jauniem, dzīvotspējīgiem un konkurentspējīgiem komersantiem.

Rīts iesākās ar tikšanos pie skolas, un mēs kā topošie uzņēmēji ar mūsu lieliskajām idejām izlēmām nevis iet uz Purva ielu ar kājām, bet doties ar savām automašīnām. Tur mūs sagaidīja ar siltu tēju, kafiju un saldumiem, ko uzlikt uz zoba, lai mūsu svaigie prātiņi pamostos. Tad bija mazs ieskats pašā biznesa inkubatorā, iepazīšanās, un sekoja interesantākā daļa- jāatrod divi priekšmeti, no kuriem mums jāizveido kāds produkts, ko varētu pārdot cilvēkiem. Katra komanda prezentēja savas idejas, kuras atšķīrās ar īpašu unikalitāti. Piemēram, “ECO sēņošanas un ogošanas groziņš”, kurš sastāvēja no drēbju pakaramā un dāvanu maisiņa. Lai noteiktu labāko ideju, bija jābalso par kādu no komandām, bet gala rezultāts bija neizšķirts, tāpēc bija jālūdz zāles palīdzība. Uzvarēja ECO groziņš un ieguva jaukas balvas.

Šī tiešām bija lieliska iespēja iepazīt vietu, kura mums,12. klases skolēniem, varētu noderēt projektu darbu radīšanā. Klases vārdā sakām paldies skolotājai Daigai Stalšānei, ka mums devāt tādu iespēju, un paldies pretimnākošajām biznesa inkubatora vadītājām! Vēlos piebilst, ja jums ir vismaz 18 gadu, droši dodaties uz bizesa inkubatoru un radiet savas idejas!

Elizabete Balode 12.b