Karjeras dienu maratons

Jums tiešām šķiet, ka vienā karjeras dienā var pēkšņi saprast, ko darīt nākotnē? Vienā, visticamāk, nē, bet trijās ir iespējams, un par to pārliecinājāmies mēs, 11.b klase.

Nedēļā pirms brīvlaika mums paveicās ar divām dienām brīvām no stundām. Ceturtdien ar lielajiem brāļiem un māsām no 12.b klases devāmies uz Rīgu, lai būtu daļa no iedvesmas konferences “Uzdrīksties uzvarēt 2023” 6000 cilvēku lielās burzmas Ķīpsalā. Konference ir pārāk “stīvs” vārds, lai raksturotu to festivālu, kas norisinājās lielajā izstāžu zālē – tas bija iedvesmas, gaismu un mūzikas baudījums. Pasākumā iedvesmoja zināmas personības un veiksmīgi uzņēmēji ar visdažādākajiem pieredzes stāstiem, kuri deva iespēju iesaistīties arī mums. Īpaša veiksme uzspīdēja 12.a klases skolēnam Dāvim Spuņģim, jo, piedaloties uzņēmēju veidotajā konkursā un iesniedzot savu ideju, viņš ieguva naudas balvu 1000 EUR vērtībā, lai to īstenotu; visticamāk gan, ne tikai veiksme bija pārsteidzošā rezultāta pamatā. Pēc iespaidīgā pasākuma bijām tik noguruši, ka mājupceļā pat nepiestājām paēst vakariņas, bet nākamajā dienā jau tikāmies citā karjeras nodarbībā.

Vidzemes Augstskolai daudzi no mums dzīvo gandrīz kaimiņos, bet nebijām nojautuši, cik daudz iespēju piedāvā šī skola. Mūs uzrunāja studenti ar saviem pieredzes stāstiem par mācībām un dienesta viesnīcas tusiņiem, īpaši gan liekot uzsvaru uz otro, bet tas katrā gadījumā piesaistīja mūsu uzmanību un vēlmi izzināt nedaudz vairāk. Nospriedām, ka galvaspilsēta nav vienīgā zelta bedre, arī Valmierā karjeras iespēju ir daudz, vajag tikai mācēt atrast savējo.

Liela daļa no izglītības un darba ir nauda, mūsuprāt, liela daļa pieaugušo dzīves ir nauda, un ar naudu ir jāmāk apieties, tāpēc vidusskolēniem, kuriem drīz jāsāk lielajā pasaulē eksistēt pašiem, talkā nāca Swedbank Naudas diena, kurā mums bija iespēja attālināti klausīties vairākas lekcijas. Lielā tēma? Ieguldījumi. Kas tas ir, ko darīt, kā sākt, uz visiem jautājumiem atbildēja speciālisti, un pēc izglītojošas dienas mēs bijām gatavi sākt domāt par pensiju. Pirms tam gan neliels koncerts ar “Citiem zēniem”, bet ar saviem zēniem runas par akcijām un biznesiem.

Secinām, ka arī trīs karjeras dienu laikā ir grūti izprast tās noslēpumus, bet esam droši, ka tā nav neiespējamā misija.

Paulīna Jansone, Nikija Biruma, 11.b