Karjeras nedēļa 5.a klasē

Karjeras nedēļas ietvaros 5.a klasē ciemojās uzņēmējs Egils Kaužēns, kas pārstāvēja retu profesiju – skursteņslauķis. Skolēni uzzināja, kā darbojas malkas apkure, kādi drošības noteikumi jāievēro, dzīvojot ēkās ar malkas apkuri, kā un ar ko pareizi kurināt krāsnis. Un, protams, arī par to, kā kopt un tīrīt skursteņus. Skolēni dzirdēja, kā skursteņus tīrīja pašos pirmsākumos un kādas modernas tehnikas izmanto šobrīd.

Skolēni uzzināja, kur var apgūt skursteņslauķa profesiju, kādi mācību priekšmeti ir jāapgūst, kādām īpašībām jāpiemīt šīs profesijas pārstāvjiem.

Skolēni iepazina ne tikai profesiju, bet arī paša uzņēmēja interesanto un daudzpusīgo personību. E.Kaužēns piedalījās klases plakāta veidošanā un uzzīmēja savu pašportretu karikatūras stilā.

Uz atvadām katrs skolēns varēja pieskarties Egila Kaužēna krekla pogai, jo, pieskaroties skursteņslauķa pogai un ievēloties vēlēšanos, tā piepildās.

5.a klases audzinātāja Lolita Trauliņa