Klases COVID testa veikšana

Mācību gads tuvojas savam pirmajam brīvlaikam. Diemžēl epidemioloģiskā situācija strauji pasliktinās. IZM un ministre dara visu, lai skolas netiktu slēgtas kā tas notika iepriekšējā gadā. Bet tas būs atkarīgs no Valdības lēmumiem.

No 11. oktobra kontaktpersonas jau 7. karantīnas dienā varēs veikt testu laboratorijā bez ģimenes ārsta norīkojuma. Negatīva testa gadījumā varēs atgriezties klātienes mācībās. Ģimenes ārsta zīme vairs nebūs nepieciešama.

No 1.oktobra sāka darboties jaunā skolēnu testēšanas kārtība.
ŠĪ testēšanas kārtība paredz vienu klasi testēt kā vienotu grupu. Siekalu trauciņi aizstāti ar vates kociņiem līdzīgiem steriliem neilona kociņiem. Tie trīsdesmit sekundes jāpavirpina mutē un visiem klases bērniem jāieliek vienā traukā.

Klases parauga paņemšanas instrukcija
1. Vismaz 30 minūtes pirms parauga ņemšanas nedrīkst ēst, dzert, veipot, smēķēt, mazgāt zobus, košļāt košļājamo gumiju.
2. Nomazgā rokas!
3. Saņem no sava skolotāja spirta salveti un vates kociņa iesaiņojumu!
4. Nodezinficē rokas ar spirta salveti.
5. Atver to no cietā gala, mīksto galu paturot iesaiņojumā līdz brīdim, kad skolotāja atļaus to izņemt!
6. Ja vates kociņš ir izņemts, neaiztiec to ar rokām un neliec uz galda!
7. Sagaidi, kad skolotāja dod atļauju sākt procedūru!
8. Pēc atļaujas saņemšanas, liec vates kociņa mīksto daļu mutē! Virpini to tā, lai vates kociņš būtu saskarē ar siekalām!
9. Veic procedūru ne mazāk kā 30 sekundes!
10. Pēc 30 sekundēm izņem kociņu no mutes un ar mīksto galu uz leju ievieto skolotājas rokās esošajā mēģenē, kurā ir speciāls šķīdums.

Negatīvs klases tests ļaus visiem mācīties bez izmaiņām, pozitīvs klases tests nozīmē, ka sākotnēji par potenciāli inficētajiem tiks uzskatīti pilnīgi visi, kas piedalījušies testēšanā. 48 stundu laikā visiem šīs klases bērniem laboratorijā būs jānodod individuāls tests.
Uzrādot saņemto SMS ziņu, skolēns veic testu jebkurā laboratorijā un tur nav jāpiesakās īpašā rindā. Svarīgi, ka nav jāiet pie ģimenes ārsta un nav vajadzīgs šis ģimenes ārsta nosūtījums.
Klases tests attiecas tikai uz skolēniem. Skolotāji pārējais skolas personāls turpina testēties, izmantojot jau ierasto siekalu savākšanas metodi reizi nedēļā.

Video, kā veicama parauga paņemšana klases COVID testam, izmantojot sterilos vates kociņus.