Konkurss “Pretim pavasarim”

5.aprīlī mūsu skolā notika konkurss bioloģijā “Pretim pavasarim”.  Konkursā piedalījās visu septīto klašu skolēni, kas konkursā veica dažādus uzdevumus. Pirmais uzdevums bija tests, kurā skolēni varēja parādīt savas zināšanas par dzīvajiem organismiem, to uzbūvi un funkcijām. Nākamajā kārtā bija jāatpazīst koku un krūmu zariņi pēc pumpuriem, mizas un vitalitātes, izmantojot augu noteicējus. Vislielāko interesi konkursā skolēni izrādīja par pētnieciskā darba uzdevumu, kurā, izmantojot mikroskopu, bija jāsaskata, jāuzzīmē, jāaprēķina dotās auga šūnas uzbūves īpatnības.

Kopumā visveiksmīgāk ar uzdevumiem galā tika 7.b klase. Individuāli labākie darbi bija un 1.vietu ieguva Bruno Pidiks, Gustavs Ločmelis (7.c klase), Marats Carjovs, Markuss Strazdiņš-Stradiņš (7.b klase), Katrīna Kiršblūma un Emīlija Klapare  (7.a klase). 2.vietu ieguva Viktorija Saulīte, Elīza Jursone (7.c klase), savukārt 3.vietā Patrīcija Kalniņa, Samanta Spule (7.a klase).

Paldies skolotājam Uldim Ābeltiņam, kā arī ēnotāju meitenēm – Lotei Emīlijai Litiņai un Patrīcijai Inai Jansonei no 10.a klases, kas palīdzēja konkursa norises gaitā.

Uz tikšanos nākamajā konkursā.

Bioloģijas skolotāja Māra Liepiņa