Lāčplēša diena Viesturskolā

Latviešu spēka zīme “Auseklītis” ir viens no zvaigznes simbola atvasinājumiem. Šis raksts bieži vien tiek izmantots segu, jostu, cimdu un audumu ornamentos.

Kur vēl ir redzams “Auseklītis”?

Valmieras Viestura vidusskolas Lāčplēša dienas pasākumā. Šis pasākums tika veidots par godu ilggadējai skolas tradīcijai “Mūsu Gaisma Latvijai”.

Ko nozīmē šis simbols?

Starpkaru periodā, zvaigžņu simbols paudis labvēlību, spēku un cerību. Ernests Brastiņš savā grāmatā “Latviešu ornamentika” rakstījis: “Zvaigžņotam rakstam tautas māņos ir maģiska nozīme, jo tas pasargā no ļauna. Pēc tautas ticības, saulei norietot pa takām skraidājot apkārt visādi pušekļi, lēkmes un slimības, kuras piesitoties cilvēkiem. Kā ļaunuma gaiņātājs tumšās naktīs, kad zvaigžņu gaismas nav, noder zvaigznes simbols”.

Ne par velti šī gada ornaments tika izvēlēts “Auseklītis”. Gaisotne pasākuma laikā bija pārpildīta ar siltumu un gaišumu, neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem. Esmu pārliecināta, ka kopā būšana, sadziedāšanās, svinīgās uzrunas katrā ieviesa vēl lielāku svētku gaisotni un sirdsmieru. Mieru, ka mēs esam Latvijā.

 

 Valmieras Viestura vidusskolas

pašpārvaldes prezidente Beāte Roga