Lai vasara droša arī internetā!

Kā paaugstināt privāto datu drošību? Kādai informācijai var uzticēties? Kas ir dziļviltojums? Kas jāpārbauda, pirms droši iepirkties interneta veikalā? Kas ir lietu internets? Kādu risku rada informācijas burbuļi? Uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem mācību gada pēdējā stundā atbildes meklēja 6.c klases skolēni. Pēc kartes orientējoties skolas apkārtnē, jaunieši nelielās grupiņās atkārtoja jau zināmo par drošību virtuālajā pasaulē un mēdijpratību, gan arī uzzināja daudz jauna. Kā beigās skolēni atzina, tas bija interesanti un forši!

Aizejot vasaras brīvlaikā, visiem svarīgi atcerēties ne tikai par atpūtu un prieku, bet arī par to, lai brīvību izbaudītu droši. Jārīkojas uzmanīgi ar uguni, jāpārdomā, kur un kā peldēties, jāatceras par drošu braukšanu ar velosipēdu un citiem braucamrīkiem, kā arī visu laiku jāapdomā sava rīcība. Tas jāatceras arī, lietojot sociālos tīklus un sazinoties internetā ar vienaudžiem. Latvijas Drošāka interneta centrs ir izveidojis 14 ekrānattēlus telefonam, lai atgādinātu kritiski izvērtēt interneta saturu, pieņemt pareizos lēmumus, publicējot foto, komentārus utt. un sargāt savu privātumu interneta vidē.

Tos var lejuplādēt šeit:

Lai visiem laimīga un droša vasara!

Anda Dubulte, Drošāka interneta vēstnese