Latvijas Nacionālā bibliotēka gaida Karlīnu!

Skaļās lasīšanas sacensības starp 5. klašu skolēniem nu jau ir tradīcija un Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā notiek jau septīto gadu. 8. maijā Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā pulcējās 18 Skaļās lasīšanas sacensību finālisti no 11 Valmieras novada skolām.

Piekto klašu audzēkņi izvēlējās lasījumiem savas iemīļotās grāmatas, tās bija tik dažādas: gan latviešu autoru, gan tulkotas. Tiesneši vērtēja lasījumus pēc noteiktiem kritērijiem: prasmi pastāstīt par sevi un savu grāmatas izvēli, skaidru dikciju un dabisku intonāciju, piemērotu lasīšanas tempu, emocionālo aizrautību, kā arī fragmenta izvēli.

Sacensību rezultāti ļoti iepriecināja, un par skaļās lasīšanas čempioni Valmieras novadā kļuva nu jau 6.b klases skolniece Karlīna Miezīte, kura uzrunāja klausītājus ar sava fragmenta lasījumu no Ilzes Skrastiņas grāmatas “Kā iet pa skolu? Normāli”. Arī 2. vieta ieguva mūsu skolas audzēknis Gustavs Sproģis no nu jau 6.c klases, kurš lasīja  fragmentu no Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni”.

Karlīna iekļuva Vidzemes reģiona finālā, kurš norisinājās 6. septembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā . Sacensībās tikās deviņi labākie skaļie lasītāji no Alūksnes, Limbažu, Ogres, Gulbenes, Madonas, Cēsu, Aizkraukles, Valmieras un Smiltenes novada. Katram dalībniekam kāds zināms novadnieks bija sagatavojis video sveicienu, lai uzmundrinātu un atgādinātu par lasītprieka lielo spēku. Karlīnai sveicienu sūtīja Intars Rešetins-Pētersons. “Bez piepūles uz augšu tiek tikai ziepju burbuļi”, šie vārdi tik ļoti piestāvēja Karlīnas izvēlētajai grāmatai – ar nelielu ironijas un humora devu.

Žūrija novērtēja Karlīnas sniegumu – 3. vieta un Lielais Skaļās lasīšanas fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā!

5.oktobrī atbalstīsim un turēsim īkšķus. Lai veicas, Karlīna!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Aiga Lūsiņa