Literatūras detektīvs

Literatūras detektīvs

Vai tu zini, kas ir detektīvs? Detektīvs ir cilvēks, kas izpilda uzdevumus- novēro kādu personu, vāc informāciju, meklē atbildes un nodarbojas ar citām nopietnām lietām.

9.maijā Viestura vidusskolas sporta laukumā pulcējās Literatūras detektīvi, lai novērtētu savu paveikto.

 

 

Visu mācību gadu 153 sākumskolas skolēni lasīja grāmatas un teksta rindiņās meklēja atbildes uz sarežģītiem jautājumiem. Vai zini, kādā krāsā ir Karlsona acis?  Kas atrodas tumši brūnajā lādē mājas bēniņos? Kas bija noslēpumainais spēlētājs?

Detektīviem neveicās viegli – kāds kļūdījās, citam pietrūka pacietības… Lai saņemtu apliecību un nozīmīti, bija jāizlasa vismaz 3 grāmatas un pareizi jāatbild uz jautājumiem. Apbalvošanas dienā jāpieveic labirints, jāatpazīst savas skolas “slepenie stūrīši”, jāatšifrē vēstījums pierādot, ka detektīvi ir veikli, vērīgi un attapīgi.

Ar dāvanām skolas bibliotēkai un laba vēlējumiem jaunajiem detektīviem bija ieradusies Valmieras integrētās bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane, ar kuru ir izveidojusies laba sadarbība. Detektīvi zina, ka “lielajā bibliotēkā” vienmēr palīdzēs iegūt vajadzīgo grāmatu.

Liels paldies Sākumskolas vecāku domei, kura nežēloja ne laiku, ne līdzekļus, lai svētkus padarītu bagātākus, interesantākus un garšīgākus!

Par Viestura vidusskolas Literatūras detektīvu kluba biedriem šajā gadā tika uzņemti 86 čaklākie un precīzākie lasītāji.

Nākamajā gadā darbu turpināsim.

Pievienojies!

Bibliotekāre Laima Drande