Mācās skolotāji

Šogad Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļai #CodeWeek2023 veltītajos pasākumos mūsu skolā piedalījās skolotāji, kuri vēlējās iepazīties, izzināt, mācīties izmantot šobrīd ļoti aktuālos mākslīgā intelekta rīkus.

Mākslīgais intelekts (MI) ir kļuvis par būtisku daļu no šodienas cilvēku dzīves. Arvien vairāk dažādās dzīves jomās ienāk MI tehnoloģijas. Pēdējā gada laikā strauji izplatījušies dažādi ģeneratīvie MI pakalpojumi, kuri daudz ko spēj izdarīt cilvēka vietā. Tas rada gan izbrīnu, gan jautājumus par to, kā tas var mainīt cilvēces nākotni.

Nezināmais cilvēkus biedē. Bet apzinoties, ka mākslīgā intelekta attīstību apturēt nav iespējams, ir jāķeras pie tā iepazīšanas! Tādēļ Viesturskolas pedagogi iepazinās ar vairākiem MI rīkiem, kuri ir domāti skolotāju darba atvieglošanai un mācību procesa dažādošanai. Tas bija aizraujoši!

Nu apgūtais un iepazītais ir jāliek lietā, plānojot darbu, veidojot materiālus stundām vai arī radot ko izklaidējošu skolēnu intereses piesaistīšanai. Un mācības noteikti turpināsies!

 

Anda Dubulte, IT mentore