Mārtiņš Plaudis pārstāvējis Latviju Eiropas čempionātā airēšanas slalomā

Atzinīgi novērtējami Eiropas Pieaugušo čempionātā debitējis Valmieras Viestura vidusskolas izglītojamais Mārtiņš Plaudis. Vispirms bijām gandarīti, ka viņš tika iekļauts Latvijas valstsvienības sastāvā, un tagad jau esam lepni, ka vienā no planētas spēcīgākajiem krāčūdens kanāliem kluba “Vidzemes sporta asociācija” jaunietis pierādīja sevi kā atbilstošu cīnītāju šādās sacensībās.

6.maijā Itālijas pilsētā Ivrejā Mārtiņš savos vēl 14 gados tajā pašā trasē, kur redzējām virkni Pasaules un Olimpiskos medaļniekus, būdams ātrs un izveicīgs, izcīnīja 47.vietu no 64 finišējušajiem izlašu atlētiem, apsteidzot Šveices, Polijas, Horvātijas, Ukrainas un citu airēšanas slaloma lielvalstu pieaugušos pārstāvjus. No Baltijas valstu sportistiem 8.a klases sportiskais puisis piekāpās vien komandas biedram, mūsu izlases pirmajam numuram un Valmieras Viestura vidusskolas absolventam Ritvaram Celmiņam. Arī Latvijas delegācijas vadībā viesturietis – Kaspars Pakers.

Paldies Mārtiņa lieliskajiem, pretimnākošajiem un iecietīgajiem Viesturskolas mācībspēkiem, kuri izprata viņa atrašanos vidē, iespējās, aktualitātēs, slodzē un citos apstākļos, kas saturēja virkni izmaiņu ierastajā, un pieņēma un atbalstīja pieeju stundām un darbu izpildei attālinātāk par attālināti.

Starptautisko sacensību sezona airēšanas slalomā norit saskaņā ar plānu, un pēc Līgo svētkiem Mārtiņam došanās uz Ļubļanu, kur jūlija sākumā Latvija jāpārstāv Pasaules Junioru un U23 čempionātā.

Foto autors: Nina Jelenc Photography

Vidzemes sporta asociācija