Mazās laimītes. Taureņi lido.

Pavisam īpašas Dzejas dienas šogad ir Viesturskolas 11.a klases skolniecei Dārtai Elīzai Bērziņai. Apes bibliotēkā līdz pat septembra beigām apskatāma viņas dzejas izstāde “Mazās laimītes. Taureņi lido”. Par to, kā radusies izstādes ideja, un kā tā īstenojusies, stāsta Dārta pati:

“Apes bibliotēkā aicināja atsaukties jaunieti, kurš raksta dzeju un ir gatavs to rādīt citiem. Tā kā es rakstu dzeju, izlēmu pieteikties. 2. septembrī Apē par godu Dzejas dienām tika atklāta manu dzejoļu izstāde “Mazās laimītes. Taureņi lido.” 
Sāku rakstīt dzejas formas darbiņus aptuveni pirms diviem gadiem. Uzrakstīju vienu dzejoli, nodomāju – pietiks, pēc četriem mēnešiem tapa vēl viens, atzīšos – pēdējā gada laikā rakstu arvien biežāk.
Emocijas, sajūtas – cilvēki par to baidās runāt. Kādam ir neērti, nav vēlmes dalīties. Tas ir normāli. Es savas sajūtas varu atklāt, rakstot dzejoļus, jo ticu, ka varbūt kāds ir juties, domājis līdzīgi kā es. Rakstu par mazām un lielām laimītēm, jaukiem un ne tik jaukiem brīžiem. Arī par kādu sāpi, kas krājusies, bet klusēta ilgi. Šos dzejoļus var lasīt jaunieši un arī pieauguši cilvēki. Mērķis rakstīt sev, varbūt iedrošināt kādu, kurš baidās pamēģināt un riskēt, iemīlēt literatūru kā vārda mākslu arvien vairāk. Rādīt draugiem, paziņām, ka bēdāties ir vajadzīgs dažubrīd, lai novērtētu mazās un nepamanītās lietas apkārt, par kurām ir jāpriecājas.
Nosaukumā ir par taureņiem, kas mājo mūsos, katrs ar savu krāsu un dzīves vēsturi. Mazās laimītes – esam mēs paši un mūsu skaistie darbi, attiecības, mīlestība, it viss. Jautājums, cik krāsaini vēlamies būt.”

Par Dārtas uzdrīkstēšanos priecājas arī viņas literatūras skolotāja Andriga Lozda: “Ar prieku vēroju Dārtas Elīzas milzīgo vēlmi un degsmi augt un pieaugt rakstot.”

Vēlot Dārtai iedvesmu un vēlmi dalīties savās sajūtās arī turpmāk, piedāvājam ieskatīties vienā no viņas dzejoļiem.

 

Lūdzu atnāc 

Satiec mani
Mirkli paturi manu roku
Iedzersim siltu tēju
Smiesimies un dejosim lietū
Uzkāpsim kalnā un gaidīsim sauli
Aizmirsīsim par negaisu
Ķersim laimi
Un lidosim reizē ar taureņiem
Lūdzu atnāc.