Mūsu divpadsmitie atkal spīd televīzijā!

“Gudrs vēl gudrāks” jauna klašu kategorija, jauni dalībnieki, bet dominē atkal – Viesturieši!

Patīkami satraukti, taču uz visiem 100% atbalstu saņēmuši no superīgajiem klasesbiedriem un klases audzinātājām, Mārtiņš Šatrovskis no 12. B klases un Rūdolfs Rudzītis no 12. A klases gatavi asināt prātus un iekarot Latvijas televīzijas studiju.

Vai viegli apvienot, gatavošanos eksāmeniem ar izrādes “Šveiks” mēģinājumiem un paralēli vēl piedalīties erudīcijas šovā?

Mārtiņš uzskata, ka prioritāšu izlikšana ir atslēga. “Miegs ir ļoti svarīgs, tomēr skolas darbi negaidīs, kad būsi pietiekami atpūties, tāpēc pienāk arī brīži, kad no miega stundām jāzog un jāvelta tās mācībām. Apkārtējie cilvēki uzlādē. Tieši mēģinājumos, atrodoties uz skatuves un aizskatuvē starp atraktīvākajiem divpadsmitajiem, jūtos uzlādējies,” saka Mārtiņš.

Rūdolfs neiespringst uz mācībām, to apvienošana ar hobijiem viņam šķiet viegla, viss balstās uz pareizu laika menedžmentu. Rūdolfs piebilst: “Patiesību sakot, šovam pārlieku negatavojos, jo uzskatīju, ka erudīcijas šovs aptver plašas un globālas tēmas, tādējādi sagatavoties pat nebija iespējams.”

Rūdolfs ziņu par dalības apstiprinājumu saņēma, būdams basketbola spēlē. Jutās atvieglots un priecīgs, redzot, ka sarakstā ir arī Mārtiņa vārds. Taču stresu neizjuta, jo šovā bija viesojies jau 3 reizes, un bija saviļnots to darīt arī ceturto.

Mārtiņš zināja, ka abi, būdami labi draugi, ar Rūdolfu pieteiksies šovam. Nodomājuši – gan jau vismaz viens no abiem tiks. Un abi bija gatavi darīt visu, lai iegūtu papildus brīvdienu!

“Beigu beigās tikām abi. Prieks un visnotaļ lielākais prieks par to, ka varēšu ievilkt ķeksīti pie lietām ko esmu darījis, esot ārpus savas komforta zonas,” saka Mārtiņš.

Līdz pēdējai dienai ne Rūdolfam, ne Mārtiņam nebija skaidrs, kas notiks ar plakātiem, viss, ko skolasbiedri teica: “Nebaidieties, būs!” Tikai pēc tam varēja noprast, ka plakātiem punkts tika pielikts iepriekšējā vakarā, ap septiņiem. Mārtiņš saka: ”Manuprāt, tas diezgan daudz pasaka par superīgo atbalstu un pašiem atbalstītājiem.”

Diena solījās būt nogurdinoša, tāpēc turpceļā ar jautrību busiņā skolas biedri ļāva uzlādēties, nedomājot par to, kas un kā būs. “Studijā biju mierīgs un lieki nestresoju, katru reizi, ieraugot paceltos plakātus un “mūsējos”, kas pārbļauj visus citus studijā, nevar nepasmaidīt,” ar smaidu piebilst Mārtiņš. Ikdienā arī Rūdolfs juta atbalstu gan no skolotāju, gan klasesbiedru puses,un viņš uzsver, ka bez tā būtu grūti pabeigt skolu un sasniegt izvēlētos mērķus. Rūdolfs iesmejot piebilst: “Galvenais tomēr ir draugu atbalsts ,jo viņiem nav kauns prasīt uzdevuma nosacījumus, ko skolotāja jau ir 10 reizes skaidrojusi, un bez šo draugu pleca piedalīties nemaz nebūtu jēgas.”

Abi puiši saka lielu paldies skolai un skolotājiem par izrādīto interesi, veiksmīgo komunikāciju un labajiem vārdiem.

Par to, ka šie, kā viņu klasesbiedri viņus dēvē,- “Sliktie puiši”, Valmieras Viestura vidusskolu nepievils, esam droši. Viss, kas mums atliek, ir viņus atbalstīt pie TV ekrāniem 14.aprīlī un 21.aprīlī 18:50 LTV1!

Rēzija Terēze Dubulta, 12.a