Mūsu gaisma Latvijai

Novembris – valsts svētku mēnesis.

Laiks, kad godinām Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus. Laiks, kad izprotam un cienām savas valsts veidošanās un pastāvēšanas pamatus, un īpaši rūpējamies par tās ilgtspējību un turpinājumu. Laiks, kad stiprinām ticību saviem spēkiem un ticību savas valsts nākotnei un neatkarībai.

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919. gada 11. novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Kopš 1990. gada Lāčplēša diena ir noteikta par atceres dienu. Šajā dienā pieminam Latvijas Brīvības cīņās kritušos un latviešu karavīru drosmi un varonīgumu. Atceres dienā māju logos liekam svecītes, tā godinot kritušo brīvības cīnītāju piemiņu.

Valmieras Viestura vidusskolā vairāku gadu garumā ir bijusi tradīcija iedegt gaismu Latvijai, veidojot sveču ornamentus pie skolas.

Laiks liek pielāgoties pārmaiņām.

Sirsnīgo, pacilājošo kopības brīdi izjutīsim katra sirdī, nesanākot kopā.

11. novembra vakarā Viesturskola izgaismosies, radot mūsu gaismu Latvijai!

Ievērojot principu “darbs – mājas – svaigs gaiss”, aicinām pastaigas laikā nonākt gar skolu un mirkli pakavēties noskaņās.

Lāčplēša diena ir kopīgiem spēkiem gūtas uzvaras piemiņas diena. Piemiņā būsim kopā!