Mūsu skolas jauniešu viesošanās Vācijā

No 18. līdz 25. aprīlim ar skolēnu grupu viesojāmies Harsewinkelas ģimnāzijā (Vācija) sadraudzības projekta ietvaros. Mūsu draudzība turpinās jau gandrīz 30 gadus. Skolotājām un skolēniem bija iespēja iepazīties ar Vācijas izglītības sistēmu, apmeklējot mācību stundas. Projekta laikā vācu un latviešu skolēni kopā izveidoja savu skolu sadraudzības logo. Šo logo izmantoja krekliņu apdrukai un atslēgu piekariņu 3-D printēšanai. Dzīvojot ģimenēs, skolēni iepazinās ar vācu tradīcijām un sadzīves apstākļiem. Visiem palika atmiņā vācu un latviešu nacionālo ēdienu gatavošanas pēcpusdiena un interesantās ekskursijas uz kultūrvēsturiskajiem, dabas un ražošanas objektiem. Kā lielāko vērtību skolēni atzina jaunu draugu un pieredzes iegūšanu Vācijā.

Dažu skolēnu spilgtākie iespaidi:

“Man patika iespēja piedalīties viņu stundās un vērot, kā viņi mācās un sadarbojas. Ģimene bija laipna un pieņēma mani kā paša bērnu.”/Krišjānis/

“Man vislabāk patika pikniks Borgholchauzenā. Bija sajūta, ka esam viena liela ģimene.” /Evelīna/

“Bija interesanti zīmēt piekariņus planšetē.” /Marta/

“Vāciešu ģimene un jaunieši bija ļoti sirsnīgi, draudzīgi, pretimnākoši, komunikabli.”/Anna/

“Patika apskatīt CLAAS traktorus.” /Alberts/

“Mūs visvairāk saliedēja kopā pavadītais laiks pēcpusdienās un vakaros.” /Ksenija/

Skolotājas Ina Grāvīte un Everita Groševa