Noskaidroti karikatūru zīmēšanas konkursa “Pa-smejies” uzvarētāji

8.-9. klašu grupā

Godalga – Janai Kokorevičai 8.b

Latvijā konkurss ik gadu tiek rīkots, lai rosinātu skolēnu tēlaino domāšanu un tās izteiksmi karikatūru un komiksu veidā, kā arī, lai popularizētu karikatūru kā mākslas žanru un iepazīstinātu ar mākslinieka E. Ozoliņa un citu Latvijas karikatūristu personībām un viņu darbiem. Konkursa uzdevums ir uzzīmēt karikatūru, šaržu vai komiksu.

Šogad darbu vienojošais moto bija “Ekrāni mūsu dzīvē”, un muzejā tika iesūtīti 1470 darbi no 134 skolām. Iesūtītajos skolēnu zīmējumos atainotas dažādas ikdienas dižķibeles, ar kurām saskaramies, lietojot telefonu un datoru. Tāpat skaidri nolasāms vēstījums par dažādo sociālo tīklu un citu vietņu nozīmīgumu un lomu mūsu dzīvēs. Arī socializēšanās telefonos mūsdienās parādās kā problēma, jo satiekoties un savstarpēji komunicējot, nespējam tos nolikt malā. Dažkārt pat šķiet, ka tur, ekrānā, norit īstā dzīve, nevis mums visapkārt.

Kā ik gadu, arī šogad gan moto izraudzīšanā, gan darbu vērtēšanā piedalījās Latvijā pazīstami karikatūristi: Zemgus Zaharāns, Gatis Šļūka, Dzintars Melnis un Kristaps Auzenbergs. Galvenie darbu vērtēšanas kritēriji ir uzzīmētā darba ideja, aktualitāte un oriģinalitāte. Konkursa rezultātus nosaka  žūrijas locekļu vērtējums.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem!

Labākie darbi skatāmi skolas izstādē.

Vizuālās mākslas skolotāja Īrisa Ozola