Noslēgusies viesturiešu dalība olimpiādē “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

Šogad Latvijas Universitātes organizētajā atklātajā olimpiādē 4.-5. klašu skolēniem “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!” skolotājas Lolitas Trauliņas vadībā savus spēkus izmēģināja trīs viesturiešu komandas. 4.a un 5.c klases komandas iekļuva olimpiādes 2. kārtā, kur komandām kopīgi bija jāveido video par kādas ierīces konstruēšanu, ko darbina zobrati. 4.a klases komanda – Elīza Veinberga, Līva Rēzija Vanaga, Rūta Saulīte, Valters Tarbuns, Jānis Kaņeps un Rota Rugāja – konstruēja foto rādītāju, bet 5.c klase – Emīlija Leitlande, Laimiņš Mastiņš, Paula Roze, Viktorija Saulīte, Katrīna Gailīte un Ieva Jete Jansone – ar zobratiem atveramas durvis.

Olimpiāde apvieno dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju jomas, tā ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

Diemžēl iekļūt olimpiādes noslēdzošajā – 3. kārtā viesturiešiem šoreiz neizdevās. Taču, kā sarunā atzina 4.a klases pārstāvji, dalība olimpiādē ir bijusi ļoti interesanta un nemaz ne tik sarežģīta. Daži no viņiem programmēšanas pamatus “Scratch” vidē ātri vien apguvuši ar spēļu palīdzību, bet idejas zobratu ierīcei domājuši visi kopā, klasē. Otrā kārta 4. klases komandai šķita interesantāka, jo varēja darboties kopā, lai gan ne vienmēr bijis viegli ieklausīties komandas biedru viedoklī, un gadījies, ka kāds juties neuzklausīts. Tomēr lielākā daļa komandas ir apņēmības pilni līdzīgos pasākumos iesaistīties arī turpmāk!

Piedāvājam ieskatu viesturiešu veidotajos video sižetos, kur var redzēt ne tikai viņu konstruētos mehānismus, bet arī gūt priekšstatu par jauno – kompetenču pieeju mācību saturā.

4.a klases video:

5.c klases video: