Skola ir vide, kurā ne tikai apgūstam mācību vielu vai satiekam savus vienaudžus. Tā ir arī vide, kurā mēs pilnveidojam savas dzīves prasmes, mācāmies sadarboties, izmēģinām idejas. Tā ir gan emocionālā, gan arī fiziskā vide, kurā pavadām lielu daļu savas dzīves. Lai palīdzētu skolai uzplaukt gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, Viesturskola ir izveidojusi Erasmus+ finansētu skolēnu grupu mobilitātes projektu. Tā mērķis ir sniegt iespēju iniciatīvas bagātiem 9. – 12. klašu jauniešiem īstenot vides pilnveidošanas projektus skolā, pētīt un kopīgi meklēt ilgtspējīgus risinājumus problēmām, iepazīties ar citu Eiropas Savienības valstu jauniešu iniciatīvām un pieredzi skolas vides uzlabošanā, tādējādi smeļoties iedvesmu savas skolas vides uzlabošanai.
Ja vēlies iesaistīties un Tev ir idejas, kā veidot skolu videi draudzīgāku, kā izmantot skolas ārvidi mācību procesā, kā palīdzēt apkārtējiem veidot videi draudzīgus ieradumus – piesakies! Ja vēlies veidot savu mācību uzņēmumu, kurš radīs ilgtspējīgus, dabai draudzīgus produktus vai piedāvās ilgtspējīgai attīstībai draudzīgus pakalpojumus – piesakies! Esi gatavs popularizēt videi draudzīgus ieradumus un palīdzēt apkārtējiem mainīt tos – piesakies!
Sāksim ar ideju, veidosim plānus un realizēsim tos, lai soli pa solim mainītu mūsu ieradumus uz videi draudzīgākiem, lai daba ienāktu skolā un skola izietu dabā. Projekta laikā no 2024. gada septembra līdz 2025. gada decembrim tiks organizēti četri grupu mobilitātes mācību braucieni uz dažādām Eiropas Savienības valstīm. Pirmais brauciens tiek plānots uz mūsu sadraudzības skolu Harsewinkelas ģimnāziju jau no 21. līdz 30. septembrim. (Pieteikuma anketu atradīsi savā e-pastā.)
Īss projekta mērķu apraksts:
Skola šobrīd neizmanto pilnvērtīgi tās telpu un ārvides potenciālu skolēnu ilgtspējīgu un videi draudzīgu ieradumu veidošanā. Grupu mobilitātē iesaistītie skolēni un tos pavadošie skolotāji iepazīs citu ES valstu skolu pieredzi un labās prakses piemērus līdzīgu izaicinājumu risināšanā un adoptējot tos izmantošanai mūsu skolas vidē, pilnveidos gan skolas telpas, gan ārvidi. Skolēni iesaistoties projekta aktivitātēs attīstot savas līderības prasmes, lai palīdzētu ieviest videi draudzīgākus ieradumus skolā un apkārtējā kopienā.
Mobilitātes projekta gaitā iepazītie labās prakses piemēri kalpos iedvesmai pilnveidot savas skolas vidi, mainot visu skolas audzēkņu un personāla ikdienas paradumus uz videi draudzīgākiem. Realizētās iniciatīvas ļaus aktīvāk un mērķtiecīgāk izmantot skolas telpas un ārvidi videi draudzīgu ieradumu veidošanā. Projektā iesaistītie uzlabos svešvalodu un argumentācijas prasmes, piedaloties dažādās aktivitātes, padziļinās savu izpratni par Eiropas kopējām vērtībām vides jomā, kā arī savu izpratni par videi draudzīgu ikdienas ieradumu nozīmi ilgtspējīgu mērķu sasniegšanā, dalīsies ar iegūtajām zināšanām savā skolā un reģionā. Skolēni veidos mācību uzņēmumus, kuru radītie produkti un/vai pakalpojumi veicina ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Projekta gaitā izveidotās iniciatīvas/aktivitātes tiks īstenotas, lai mērķtiecīgi pilnveidotu skolas vidi.
Projektu finansē Eiropas Savienība