Projekts “Man ir tīri zobi”

Skolēnu intereses veicināšanai un zināšanu nostiprināšanai par savu veselību 7. janvārī 2. klašu skolēni piedalījās izglītojošā tiešsaistes nodarbībā “Man ir tīri zobi”. Nodarbības mērķis ir veicināt vispārējo un speciālo izglītības iestāžu izglītojamo mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus.

Nodarbības laikā zobu higiēnists un uztura speciālists bērniem saistošā veidā pastāstīja, kas ir veselīgi un kas ir neveselīgi produkti; iepazīstināja bērnus ar uztura piramīdu jeb uztura produktiem, kas ir veselīgi un kas nav, jo kaitē zobu veselībai, aktualizējot veselīga uztura jautājumus saistībā ar mutes un zobu veselību; sniedza teorētiskas zināšanas mutes dobuma un zobu veselības veicināšanā un higiēnā; izmantoja spēles metodi un jautājumu/atbilžu formātu, nostiprinot nodarbības laikā iegūtās zināšanas.

Ir vērts atkal un atkal bērniem atgādināt, kādas ir veicamās ikdienas darbības, lai zobi būtu veseli, un kas jāievēro, lai ar veselīga uztura un pareizas kopšanas palīdzību, zobi būtu stipri un veseli.

Direktora vietniece audzināšanas darbā Sandra Baumane