Rebeka Murāne – Eiropas jauno tulkotāju konkursa uzvarētāja!

Rebeka tulkošanas procesā.

Apsveicam mūsu skolas 11.b klases skolnieci Rebeku Murāni – Eiropas Jauno tulkotāju konkursa “Juvenes Translatores” Latvijas uzvarētāju. Konkursu rīko Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts kopš 2007. gada. Šogad konkursā piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu no gandrīz 700 skolām, pārstāvot 27 Eiropas Savienības valstis, līdz ar to ir 27 uzvarētāji, no katras valsts viens.

Rezultātus gaidot. No kreisās (attālināti) Rebeka Murāne, Mikuss Grīnbergs, Estere Ošeniece. Labi ieskatoties, Mikusa telefonā redzama arī ceturtā konkursa dalībniece – Rēzija Terēze Dubulta.

Šā gada konkursa temats bija “Pa īstajām sliedēm uz zaļāku nākotni”.  Jauniešiem vajadzēja iztulkot tekstu no izvēlētās Eiropas Savienības oficiālās valodas otrā izvēlētajā Eiropas Savienības oficiālajā valodā. Valodu pāru variantu ir gana daudz, jo Eiropas Savienībā ir 24 oficiālās valodas, to skaitā arī latviešu valoda. No katras ES valsts konkursam izraudzīto skolu skaits ir vienāds ar tās vietu skaitu Eiropas Parlamentā. No Latvijas konkursā piedalījās 8 skolu skolēni.

Viesturskolu konkursā pārstāvēja ne tikai Rebeka, bet arī Estere Ošeniece (11.b) un Rēzija Terēze Dubulta (11.a)  un Mikuss Grīnbergs (11.a). Paldies visiem un ikvienam par ieguldīto darbu, laiku un gatavību pieņemt izaicinājumus!

Sarunās pēc konkursa rezultātu paziņošanas skolēni dalījās arī savās emocijās. Mikuss saka, ka viņš ir priecīgs, ka bija nolēmis piedalīties un viņam dalība konkursā sagādāja gandarījumu. Estere piekrita, ka tā ir fantastiska sajūta, ka esi piedalījies Eiropas mēroga pasākumā un esi kopienas, kuras mērķis ir veicināt sapratni Eiropas un pasaules mērogā, daļa.

Rebekas pirmās emocijas pēc uzvaras konkursā:

Saite uz oficiālās uzvarētāju paziņošanas video : https://youtu.be/ETf6bSkHzz0

Oficiālā konkursa uzvarētāju paziņošanas preses relīze:  https://latvia.representation.ec.europa.eu/jaunumi/pazinoti-es-jauno-tulkotaju-konkursa-juvenes-translatores-uzvaretaji-2022-02-10_lv?fbclid=IwAR1ltnSG0mVjbUjzhmUP7m5srh0wvfd2GNsrng_0kvfqXAXcCxqRDZHlkKA

Mācieties svešvalodas un kopiet savu dzimto valodu!

Angļu valodas skolotāja Iveta Glužģe