Rotari stipendija – Agnesei Keitai Birzniecei

Sveicam Agnesi Keitu Birznieci ar Valmieras Rotari kluba 2022. gada stipendijas iegūšanu!

Agnese ir ļoti centīga, ar augstām darba spējām un izteiktu pienākuma apziņu, tāpēc sekmes mācībās ir ļoti labas. Viņai padodas gandrīz visi mācību priekšmeti, bet visaizraujošākie šķiet latviešu valoda, kultūra un māksla.

Mācoties Valmieras Viestura vidusskolā, Agnese piedalījusies ļoti daudz dažādos konkursos. 2020./2021.mācību gadā Agneses komanda ieguva 1.vietu Baltijā Samsung ideju konkursā skolēniem “Solve for Tomorrow”. Kultūras kanona konkursā 2021.gadā – skatītāju simpātijas balva. Ir startējusi arī televīzijas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” (tika līdz trešajai kārtai). Agnese Keita iesaistās dažādos projektos, piemēram, Indara Kraģa veidotajā tiešsaistes kursā “Teātra māksla – padziļinātais kurss”, kur filmējās.  Katru gadu, kopš mācās Valmieras Viestura vidusskolā, piedalās Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas konkursā, Roberta Mūka muzeja radošo darbu konkursā bērniem un jauniešiem, Latviešu valodas aģentūras izsludinātajos konkursos. Iegūtas atzinības un pateicības. Bijusi arī dalība konkursā “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944”. Dabas aizsardzības pārvaldes izsludinātajā radošo darbu konkursā “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!” iegūta godalgotā 1. vieta. Dalība  Latviešu valodas aģentūras rīkotajā akcijā „Valodas daudzinājums”, kur viņas atbilde īpaši izcelta – apbalvota.

Agnesei Keitai Birzniecei piemīt izteiktas līdera īpašības – entuziasms, pašdisciplīna un mērķtiecība. Viņa ir pieklājīga un  komunikabla, ātri atrod kontaktu un prot saprasties arī ar pilnīgi svešiem cilvēkiem. Vienmēr par lietām ir savs viedoklis, kuru nebaidās aizstāvēt. Tajā pašā laikā Agnese Keita ir toleranta pret citu uzskatiem, taisnīga un godīga.

Agnese Keita ir aktīva klasē, viņai var uzticēt jebkuru uzdevumu, tas tiks izpildīts laikā un precīzi. Agnesei Keitai rūp klases mikroklimats un katra skolēna labsajūta. Labprāt palīdz klases biedriem mācību procesā, sniedzot konsultācijas ārpus skolas, skaidrojot nesaprasto stundās vai nokavēto. Vienmēr ir gatava atbalstīt ar sarunu, jo klasesbiedri labprāt dalās savā pieredzē un pārdzīvojumos.

Brīvajā laikā Agnese Keita piedalās Valmieras Viestura vidusskolas žurnālistikas pulciņā, kā arī aktīvi iesaistās skolas pašpārvaldes dzīvē, labprāt raksta dzeju vai prozas darbus, ir vairāku rakstu autore Viesturskolas mājaslapā, spēlē teātri Ozolkalna amatierteātrī un pavada laiku ar ģimeni, aktīvi atpūšoties vai apceļojot Latviju.

Īrisa Ozola, Agneses Keitas Birznieces klases audzinātāja