Rudens cerība 2023 – āra dzīve joprojām ir modē

27. oktobrī, sākās skautu un gaidu nometne “Rudens cerība 2023”. Trīs dienu garumā 216 bērni un jaunieši no dažādām Latvijas vietām Lutriņu pamatskolas apkārtnē apgūs, praktizēs un attīstīs dažādas āra dzīves un citas dzīvē noderīgas prasmes.

“Rudens cerība” ir Rīgas 155. skautu vienības tradīcija jau 25 gadus  – pulcēt bērnus un jauniešus, kuri tikko kā uzsākuši darbību skautu un gaidu organizācijā, kā arī jau pieredzējušos organizācijas dalībniekus. Pasākuma programmā galvenais akcents tiek likts uz āra dzīves pamatprasmju attīstību – kā sagatavoties doties dabā, kā uztaisīt nojumi, iekurt ugunskuru, pagatavot maltīti, orientēties apvidū, sadarboties ar citiem jauniešiem. Savukārt nometnes brīvprātīgo komandai tā ir iespēja praktizēt laika un resurusu plānošanu, savstarpējās komunikācijas prasmes un līdzdalības kultūru – izteikties, aizstāvēt savas idejas, veltīt laiku to realizācijai.

“Nometņošana nav tikai izklaide rudens brīvlaikā, bet tā ir būtiska komandas spējai sadarboties, īpaši skautošanas un gaidošanas sezonas sākumā,“ tā nometnes priekšnieks vad. Mārtiņš Spriņģis.

Nometnē piedalīsies skauti un gaidas, brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji no Rīgas, Liepājas, Jūrmalas, Tukuma, Siguldas, Liepājas, Ogres, Ogresgala, Kocēniem un Valmieras.

Nometne tiek organizēta ar Lutriņu pamatskolas un dalībnieku vecāku atbalstu, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas atbalstu 2023. gadam un Eiropas Jaunatnes gada turpinājuma programmas ietvaros, tās galvenie organizatori – brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji.

2023/2024. gada sezonā skautu un gaidu vienības darbojas Rīgā, Liepājā, Tukumā, Jūrmalā, Ogrē, Ogresgalā, Kocēnos, Valmierā, Siguldā, Jēkabpilī, Vabolē (Daugavpils nov.), kā arī latviešu diasporā Beļģijā, ASV, Kanādā, Austrālijā.

 

No: http://skauti.lv/%ef%bb%bfrudens-ceriba-2023-ara-dzive-joprojam-ir-mode/