Rūta Jansone – gudrākā Latvijas sestklasniece!

Televīzijas dievi šoruden bijuši īpaši labvēlīgi Valmieras Viestura vidusskolai – dalībai Latvijas Televīzijas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” tika izvēlēti četri Viesturskolas sesto klašu skolēni. Turot īkšķus un brīžiem arī aizturot elpu, sekojām līdzi Rūtas Jansones, Edgara Putniņa, Martas Vaļģes un Laimiņa Mastiņa veiksmēm un neveiksmēm pusfināla raidījumos, priecājāmies par katru pārvarēto sacensību kārtu. Kad abas meitenes – Marta un Rūta – iekļuva raidījuma finālā, šķita, ka sasniegts jau ļoti daudz.

Taču izrādījās, ka tas nebūt nav viss. “Gudrs, vēl gudrāks” sesto klašu finālā 22. oktobra vakarā varējām vērot, kā par uzvarētāju un pašu gudrāko sestklasnieci kļūst mūsu Rūta Jansone!

Klases audzinātājai Mairai Tiltiņai, kas bija kopā ar Rūtu raidījumu filmēšanā, meitenes uzvara nebija pārsteigums. Viņa saka:

“Rūtas zināšanu veiksmes atslēga ir gribu, varu, tas ir interesanti! Viņa prot iedvesmot, ka zināt ir stilīgi un aizraujoši.”

Bet pati Rūta par piedalīšanos konkursā un sajūtām pēc uzvaras stāsta šādi:

“Ar katru konkursa kārtu, kurā tiku tālāk, es pati neticēju, un jutos kā sapnī. Godīgi sakot, es biju pārsteigta, ka tiku tālāk par pirmo kārtu.

Pēc fināla beigām, ejot saņemt jauno portatīvo datoru, manas kājas veda mani uz priekšu, bet pati vēl nespēju neko aptvert. Zināt, ka ar zināšanām var saņemt gan materiālo vērtību, gan labu pieredzi, ir liela motivācija man un domāju, ka arī citiem darīt visu pēc labākās sirdsapziņas, lai tas atalgotos.”

Esam ļoti lepni par Rūtas sasniegto un vēlam veiksmi, piedaloties dažādos konkursos un sacensībās arī turpmāk!