Satiec viesturiešus Valmieras Starptautiskajā multimediju festivālā!

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātra “Sprīdītis” 1. klašu, 5 .- 6. klašu un 7. – 12. klašu grupas piedalīsies Valmieras Starptautiskajā multimediju festivālā performancē “TELEEMPĀTIJA”.

Teātra “Sprīdītis” jaunieši sagatavojuši vairākas performances, kuras varēsiet redzēt citu performanču starpā trīs dienas pēc kārtas – 29.februārī, 1. un 2. martā plkst. 17.00 – 20.00.

Norises vieta: Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušais peldbaseins.

Ieeja bez maksas!

Par pasākumu mākslinieki Mārtiņš Dāboliņš (LV) un Džeikins Pusēns (ASV/LV) saka šādi:

“Iespējams, esat daudz dzirdējuši par to, ka smadzenes ir ļoti sarežģīts orgāns. Jā, tas tiešām tā ir!

Mēs esam mākslinieki ar akadēmisku novirzienu zinātnē, kas pēta mijiedarbību smadzenēs. Elektroencefalogrāfija ir iekārta, ar kuru nolasa smadzeņu garozas elektrisko aktivitāti, kas atrodas zem galvaskausa, ko tālāk analizē ar dažādiem matemātiskiem algoritmiem, lai novērotu saistību starp dažādiem smadzeņu reģioniem.

Mūsu darbā tiek izmantotas divas EEG iekārtas, lai mēs novērotu saistības starp diviem cilvēkiem.

3 dienu garumā mēs sevi pakļausim dažādiem eksperimentiem un sajūtām, kuras radīs 27 izpildītāji. Ko viņi darīs, to mēs nezinām. Katram būs dotas 20 minūtes.

Varam tikai minēt, ka tie varētu būt dejotāji, dzejnieki, mūziķi, gleznotāji vai varbūt pavāri? Varbūt tā būs skūpsta performance 20 min. garumā?

Ieplānoto uznācienu starplaikos arī apmeklētājiem būs iespēja mijiedarboties ar  māksliniekiem, veicot spontānas, negaidītas darbības un novērot to ietekmi uz mākslinieku smadzenēm.

To, kāda būs mūsu smadzeņu reakcija, jūs piedzīvosiet reāllaika multimediālā performancē.”

Festivālu organizē Valmieras novada pašvaldība un Story Hub.

Pilna festivāla programma ar interaktīvu karti pieejama mājaslapā:  https://www.vsmf.lv/map/

Anna Paula Gruzdiņa, VVV interešu izglītības skolotāja