Šekspīram 555!

Šekspīram 555!

 

 

23.aprīlī apritēja V.Šekspīra 555. dzimšana diena un mēs gremdējamies atmiņās par piedzīvotajām lugas “Sapnis vasaras naktī” pirmizrādēm, kuras skatītājiem  prezentējām 16. un 17. aprīlī.  Šī luga mums, 11.c klasei, asociējas ar draudzību, mēra sajūtu, līdzvērtību, atbalstu, spēku. Tieši tādi mēs kopā bijām, esam un būsim, spēlējot V.Šekspīra “Sapni vasaras naktī”.

 

Izrāde stāsta par 2 pāru mīlestību senajās Atēnās. Antīkie laiki mūs neuzrunāja, tāpēc, kā jau sapnī atļauts, veicām savas korekcijas: attēloto vidi pārnesām uz mūsdienām un izcēlām mums aktuālās tēmas. Arī pārējie lugas tēli asprātīgi un viegli cits citu papildināja. Īpašas skatītāju emocijas raisījās, ieraugot Ēzeli, kurš ar savu humoru un harizmu šarmēja skatītājus. Iestudējumam mistisku un gaišu noskaņu radīja Laumas un meža noslēpumainie tēli, kas viltīgi spēja manipulēt ar visiem, kas mežā uzturējās. Kustības un mūzika deva īsto noskaņojumu un bagātināja V.Šekspīra tekstu.

Šis mums bija liels izaicinājums, kuru pozitīvi pieņēmām un ar drosmi gājām pretī grūtībām, lai sasniegtu pilnību un gūtu gandarījumu par paveikto. Skatītāju emocijas un vārdi mums liek nepadoties. Gaidīsim uz nākamajām izrādēm!

 

Līva Ejuba 11.c klase