Skaties filmu “Neatstāj pēdas” LTV

Nevar taču aicināt viesturiešus pie TV ekrāniem tikai tad, kad kāds no mūsējiem pārbauda savas zināšanas, veiksmi un nervu sistēmas noturību spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”, vai ne?

Tāpēc Lāčplēša dienas vakarā, pēc tam, kad būsiet ģimeniskā pastaigā apskatījuši jauno skolas logo un priecājušies par gaismas un muzikālajiem sveicieniem skolas apkārtnē, aicinām doties mājās un plkst. 19.30 ieslēgt Latvijas televīzijas 1. programmu. Tur būs redzama filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrāde (vēlāk filma būs skatāma www.ltv.lv). Esam lepni, ka viens no filmas deviņiem galvenajiem varoņiem ir mūsējais – 9.a klases skolnieks Jurģis Segliņš!

Filma stāsta par to, kā jaunieši COVID – 19 pandēmijas laikā dodas dabā, lai piedzīvotu un uzzinātu ko jaunu: Kā krāmēt pārgājiena somu? Kā orientēties purvā? Kā pareizi iekurināt ugunskuru? Filma atklāj jauniešu attieksmi un emocijas, domājot par vidi Latvijā un pasaulē. Filmu veidojusi
Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu.
Izglītojošā dokumentālā filma 28 minūtēs sniedz ieskatu šodienas izaicinājumos, patēriņa kultūras un dabas saglabāšanas aspektos jauniešu redzējumā: skauti un gaidas, Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri un grupa “Carnival Youth” dodas pārgājienā, lai veiktu dažādus uzdevumus, neatstājot pēdas dabā. Ceļā viņi uzzinās: Kā izskatās vienīgais kukaiņēdājaugs Latvijā? Ko darīt, ja sāc grimt purvā, un cik zinoši mēs esam, kad vieni dabā? Dokumentālajā filmā redzams būtiskais par iešanu pārgājienos gar jūru, mežā un purvos.
Filma tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.