Skauti un gaidas lietainajās brīvdienās nometnē apgūst izdzīvošanas prasmes

Skolēnu brīvdienu noslēgumā aptuveni divsimt skautu un gaidu lietainajā nedēļas nogalē trīs dienas pavadīja āra nometnē Bauskas novada Brunavas pagastā. Jaunieši tajā apgūst orientēšanos, ugunskura mācību un citas izdzīvošanas prasmes, kā arī dažādas radošas izpausmes. Nometne “Rudens cerība” notiek jau 19. reizi un uzskatāma par skautu un gaidu jaunā mācību gada sākumu.

Mežgaļu pamatskolas parkā  uzslietās teltis  šajā nedēļas nogalē ir mājvieta vecākajiem skautu un gaidu nometnes ”Rudens cerība” dalībniekiem. Jauniešiem pašiem jāparūpējas gan par to, lai drēbes būtu sausas un vēders pilns, gan arī jāuzmana telts apkure.

“Mēs sarunājam: vai nu modinātāju kāds uzliek, vai nu paši pieceļas, kad auksts kļūst, un iekurina,” stāsta Tukuma 12. skautu un gaidu vienības dalībnieks Ronalds.

“Patīk man tas, ka šeit ir daudz lietas, ko var uzzināt. Te var iemācīties, kā kurināt ugunskuru, kā izturēt šos apstākļus. Nepatīk jau, protams, tie dubļi un laika apstākļi, bet tas ir tas, kas norūda,” saka Rīgas 155. skautu  vienības dalībniece Anna Elizabete.

Katra nometnes diena ir piepildīta ar dažādām nodarbībām un uzdevumiem, kurus vada vecākie skauti jeb roveri. “Mums bija gan zāģa un cirvja lietošana, gan naža lietošana, kas vajadzīga, lai iekurtu ugunskuru. Bija arī ugunskura nodarbība, kur mācīja, kā sagatavot ugunskuru, lai tas sanāktu spējīgs darboties,” stāsta rovers Mārcis Akmeņkalns.

Atšķirībā no jaunsargu nometnēm skauti un gaidas līdztekus izdzīvošanas un orientēšanās prasmei mācās arī radoši izpausties. Šoreiz no dotajiem atslēgas vārdiem jāizveido un jāprezentē dziesma.

Skautu organizācija atjaunota 1990.gadā, un pašreiz Latvijā darbojas vairāk nekā 20 vienības. Nākamā lielā skautu un gaidu tikšanās būs janvārī ziemas nometnē ”Baltais vilks”.

Latvijas Sabiedriskie mediji