Skauti zina – “Palu laikam” būs būt!

Pavasarim iestājoties, par stabilu tradīciju Valmieras puses skautiem ir kļuvis nakts piedzīvojumu pārgājiens “Palu laiks”, kur skauti un gaidas komandās patstāvīgi veica maršrutu 15 – 20 kilometru garumā, pārvarot gan dabīgus, gan tiesnešu izveidotus šķēršļus.

Šī gada īpašā epidemioloģiskā situācija liedza rīkot pasākumu ierastajā formātā, bet tā, kā no katras bezizejas noteikti ir vairākas izejas, arī šādam pasākumam var izveidot līdzvērtīgu alternatīvu. Tiesa gan, bez dubļiem un pārplūdušu upīšu šķērsošanas. Šoreiz vienības vadītāji, apvienojot tādu jau visiem zināmu sacensību kā rogainings un cilpošanas spēles (cilpo.lv) scenārijus, izmantojot aplikāciju LoQuiz, izveidoja pilsētas punktu medības, kur trīs stundu laikā skautu/gaidu ģimenēm vajadzēja atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktus no vairāk kā 40 Valmieras pilsētas teritorijā izvietotajiem punktiem, kur katrā, lai tas tiktu ieskaitīts, vajadzēja pareizi izpildīt punkta uzdevumu.

Skautu un gaidu ģimenēm trīs vakarus Lieldienu nedēļā bija iespēja doties šajā izaicinājumā un pierādījās, ka veiksmīgam rezultātam ir jāveic gana garš maršruts, taču lielākais noietais attālums vēl nedod īpašu priekšrocību, bet gan pārdomāta stratēģija un rūpīgi veikti uzdevumi. Svarīgi ir arī rūpīgi iepazīties ar tiesnešu norādījumiem (sacensību nolikumu), lai pilsētas park-mežu teritorijā nepārsteigtu vakara tumsa, kā arī pārliecināties par viedtālruņa baterijas uzlādi.

Mazskautu un guntiņu ģimeņu komandu konkurencē veiksmīgākā bija Valmieras 4. skautu vienības komanda “#11 zemenes”, kura, noejot 14,38 kilometrus, atrada 29 kontrolpunktus, no kuriem pareizi izpildīja 20 un ieguva 40 punktus. 40 punktus ieguva arī komanda “Pavasariņi” no Kocēnu 38. skautu vienības, noejot tikai 8 km, bet izvēloties meklēt tikai vērtīgākos punktus, no 24 atrastajiem kontrolpunktiem pareizi izpildot 21. Kaut arī mazskautu un guntiņu komandu konkurencē kādam dalībniekam kājas varētu būt pašas īsākās un noiet lielu attālumu varētu būt problemātiski, tieši šajā grupā komanda nogāja garāko maršrutu gandrīz 17 kilometru garumā.

Skautu un gaidu konkurencē lielākais punktu skaits Valmieras 4. skautu vienības komandai “Paulīna &Co” 59 un komandai “R13” – 50 punkti. Dižskautiem un dižgaidām veiksmīgākā kocēniešu komanda “Burkāniņš” ar 42 punktiem.

Pasākumā piedalījās vairāk kā 20 ģimenes un tas tapa ar brīvprātīgo skautu un gaidu vadītāju darbu.

Viens no svarīgākajiem skautu un gaidu darbības principiem ir būt aktīviem un mesties dzīves izaicinājumos, pārbaudot, pilnveidojot un norūdot sevi. Šāda iespēja tika piedāvāta, un prieks, ka skauti un gaidas spēj ieinteresēt arī savas ģimenes, lai mestos dzīves izaicinājumā.

Valmieras 4. skautu vienības priekšnieks, vad. Uldis Jansons