Skolotājas mācās Horvātijā

Aprīļa vidū skolotājas Everita Groševa un Sarmīte Balode apmeklēja profesionālās pilnveides kursus Horvātijā “Building better mental health and well-being” Erasmus+ projekta ietvaros “Valmieras Viestura vidusskolas pedagogu profesionālo kompetenču pilnveide pandēmijas ietekmes mazināšanai” ID 2022-1-LV01-KA122-SCH-000074875.

Kursa ietvaros tika atsvaidzinātas un nostiprinātas metodes stresa mazināšanai, lai varētu koncentrēties uz skaistumu dzīvē, lielu nozīmi piešķirot skaistai ainavai, dabai. Kursu vadīja Dario Čaljkušic’.

Kursu dalībnieki dalījās pieredzē, kā uzlabot mentālo veselību, ieklausījās ieteikumos, jo katram cilvēkam laba garīgā veselība un labklājība ir ļoti svarīga, lai dzīvotu laimīgu un veselīgu dzīvi. Apguvām paņēmienus, kā uzturēt mentālo veselību labā formā.

Mācoties kopā ar kolēģiem no Vācijas, Dānijas, Polijas, Francijas, Itālijas, bija iespēja dalīties pieredzē, salīdzināt ES skolu  izglītības sistēmas. Apgūtās prasmes tiks nodotas mūsu un citu skolu pedagogiem, kā arī runāts ar skolēniem. Esam guvušas starptautisku pieredzi, lai gūtu iedvesmu turpmākam darbam ilgtspējīgu mērķu sasniegšanai.

Horvātijas Republika ir valsts Eiropas dienvidos, Balkānu reģionā, tās galvaspilsēta ir Zagreba. Horvātijai pieder 1145 salas. Tā ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts. Horvātija ir pazīstama ar saviem sasniegumiem sportā un attīstītu tūrisma industriju. Populārākais sporta veids valstī ir futbols.

 Horvātiju apmeklē aptuveni 10 milj. tūristu gadā.

 Šajā valstī ir 2600 saulainas stundas gadā, kas pārsniedz Eiropas vidējo rādītāju. Rezultātā Horvātija lepojas ar vienu no saulainākajām jūras piekrastēm.

Mūsu brauciena galamērķis bija Splita – otrā lielākā pilsēta Horvātijā, kur var redzēt dažādus arhitektūras stilus vienkopus. Nr. 1, protams, ir Diokletiāna pils, kurā dzīvoja romiešu imperators Diokletiāns. Ēka ir ļoti iespaidīga, tā ir kā atsevišķa pilsēta, ko ieskauj augstas sienas. Šajā pilī  filmēts seriāls “Troņu spēles” (Game of Thrones). Ievērtības cienīgi ir arī Marjan parks un Klis cietoksnis. Apmeklējām arī KRKAS Nacionālo parku, iepazināmies ar olīvju audzēšanu. Mums arī bija izdevība dzirdēt fenomenu, kas visbiežāk saistīts ar Dalmāciju – 4 – 6 vīriešu daudzbalsīgu dziedāšanu, ko sauc par klapu. Šī aktivitāte arī iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. 

Paldies par iespēju  ES finansējumam Erasmus+  un projekta koordinatorei mūsu skolā Ivetai Glužģei, paldies skolas administrācijai, Valmieras novada pašvaldībai un kolēģiem par atbalstu!

Skolotājas Sarmīte Balode un Everita Groševa