Staltas stājas un noturīguma simbols – Valmieras Viestura vidusskolas ilggadējais direktors Ivars Briedis

“Draudzīgais Aicinājums ir tilts uz Latvijas brīvvalsti, tās ideālu turpinājumu šodienā. Tas ir ceļš uz morālu sabiedrību,” ir teikusi dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.
2023. gada 17. novembrī, sniegotajā ziemas dienā, mēs mērojām ceļu uz Rīgu, lai būtu kopā ar mūsu skolas bijušo direktoru Ivaru Briedi nozīmīgajā svētku dienā! Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē svinīgā pasākumā Draudzīgā aicinājuma fonds direktoram Ivaram Briedim piešķīra apbalvojumu “Par mūža ieguldījumu izglītībā”.
Skolotājs – gaismas nesējs, pārmaiņu virzītājs, sirds gudrības apveltīts, spēks, gars un prāts, iedvesmotājs un pamatlicējs! Tie bija siltie un dāsnie vārdi, kuri izskanēja skolotājiem svinīgā pasākuma gaitā. Apbalvojumu saņēma 21 pedagogs.
Balvu ieguvējiem pasniedza diplomu, kurš liecināja par to tālo 1935. gadu, kad Latvijas Ministru Prezidents Kārlis Ulmanis iedibināja akciju “Draudzīgais aicinājums” ar mērķi dāvināt savām bijušajām skolām grāmatas un mākslas darbus. Piemiņas veltes, ziedi un gudrības simbols pūce (īpaši veidots mākslas darbs) būs kā spilgts apliecinājums no šī svinīgā svētku brīža.
Direktors Ivars Briedis ir teicis : “Savā darbībā vadīšos pēc trim principiem: nesoli, ko nevari izpildīt. Jāstrādā ar prātu, ne ar emocijām. Tēvzemei un brīvībai”. Teiktie vārdi ir saskanējuši ar skolotāja darbiem visā dzīves gājumā. Prasīgs pret sevi un citiem, taisnīgs, staltu stāju, grūtībās nepakrīt, bet, izprotot tās, dodas uz priekšu. Cilvēks, kurš apveltīts ar īpašu spēku un dzīves degsmes piepildītu optimismu. 1984. gadā kļuvis par Valmieras Viestura vidusskolas direktoru, to vadīja līdz pat 2010. gadam. Cilvēks – leģenda, no kura iedvesmojušies daudzi skolēni.

Paldies Jums par Jūsu doto skolai, skolēniem, vecākiem un visai sabiedrībai! Rainis ir teicis: “Gūt var dodot, gūt var ņemot, dodot gūtais neatņemams …” Paldies!

Iveta Upīte, VVV absolvente un skolotāja

Foto: Sintija Cērpiņa