Teātra festivāls Kauņā

Teātra festivāls Kauņā

Teātra festivāls Kauņā

“Labrīt, stiprā, neatkārtojamā, brīnumskaistā Latvija! Daudz laimes Tev 101. dzimšanas dienā!” – tā viesturieši vēlā nakts stundā, stāvot pie Brīvības pieminekļa ar aizdegtām svecītēm rokās un patriotisku sajūtu sirdī.

18. novembra naktī devāmies uz Kauņu, kur norisinājās Lietuvas Starptautiskais teātra festivāls “VIVO AVANSCENA 2019”. Tur spēlējām V.Šekspīra lugu “Sapnis vasaras naktī”.Pēc izrādes jutāmies,kā Holivudas zvaigznes,jo uzreiz tikām ierauti televīzijas filmētā preses konferencē,kur dzirdējām gan uzslavas, gan komentārus .Neskatoties uz to, ka lietuviešiem daiļdarbu saprast bija daudz grūtāk valodas barjeras dēļ, festivāla organizators – aktieris un režisors Tomass Erbrēderis- ar labiem vārdiem neskopojās, slavēdams izrādes atmosfēru, ritmu ,enerģiju un komandas garu . Guvām iespēju arī vērot mūsu kaimiņu- lietuviešu un poļu – iestudētās izrādes. Tās ir savdabīgas un atšķirīgas no tām, kādas esam pieraduši redzēt pie mums, Latvijā. Galvenais akcents ir kustība, izteiktā mīmiku un grims. Pat, ja performancei “nogrieztu skaņu” , būtu viegli saprast un uztvert sižetu. Visas izrādes pieteica mīmi ar spilgtiem un nepārprotamiem žestiem, spēcīgo enerģiju, vienotu komandas garu.

Pateicamies lietuviešiem par sirsnīgo un laipno uzņemšanu, izmitināšanu četrzvaigžņu viesnīcā, un pats galvenais – uzaicinājumu uz festivālu arī nākamgad!

Protams, arī mēs gaidām viņus ciemos uz teātra festivālu “…un es iešu un iešu…”

Līva Ejuba,Samanta Bārupe 12.c klasē