Teātra festivāls noslēdzies. Sveicam laureātus!

XIV Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „..un es iešu un iešu!” šodien iesoļo finiša taisnē. Cik daudz radošu pārsteigumu, krāsainu emociju, spilgtu tēlu esam redzējuši divās dienās! Festivāls šodien noslēdzas, bet labās ziņas ir tās, ka video pietikumi būs pieejami skatīšanai arī pēc festivāla beigām.

Cilvēka dabā ir saņemt novērtējumu par padarītu darbu, tāpēc festivālam ir sava vērtēšanas komisija, kas rūpīgi izvērtējusi iesniegtos video pieteikumus. Balstoties uz festivāla nolikumā izvirzītajiem vērtēšanas kritērijiem, festivāla vērtēšanas komisija ar māksliniecisko vadītāju Robertu Segliņu priekšgalā lēmusi piešķirt Viesturskolas specbalvas vairākās nominācijās.

par notikuma izteiksmīgu izklāsmi:

“Plāksteris” (Madonas BJC teātra sporta pulciņš “IMPROPRIEKS” 5. – 6. klašu grupa),

par tēla izpratni:

“Mājas” (Madonas BJC teātra sporta pulciņš “IMPROPRIEKS” 1. – 4. klašu grupa),

“Meklēju mājas!” (Gulbenes novada vidusskolas 1. – 6. klases teātra pulciņš),

par noskaņas radīšanu:

“Vecā skapja stāsts” (Krāslavas Valsts ģimnāzijas teātra pulciņš “Vārna”),

par emocionālu tēlojumu:

“Pārpratums” (Ozolnieku vidusskolas 8.-12. klašu teātra grupa),

“Daži mirkļi no manas dzīves” (PIKC Smiltenes tehnikuma “Dramis”),

“Kāds notikums Ziemassvētkos” (Liepājas bērnu un jaunatnes centra Leļļu teātris “Pifs”),

par modes nozīmes popularizēšanu:

“Izabella, Commedia dell’arte” (Pumpuru vidusskolas improvizācijas teātris),

par domas atklāsmi:

“Laika zaglis” (Druvas vidusskolas Multimediji),

“Zīmulis parastais” (Indras pamatskolas teātra pulciņš “Skatuve”),

“Pandēmija” (Pumpuru vidusskolas improvizācijas teātris),

par doto iespēju viesoties Liepājā:

“Es un Liepāja” (Liepājas Ezerkrasta sākumskolas teātra pulciņš),

par atbildības veicināšanu:

“Es un trusis” (PIKC “Liepājas valsts tehnikuma” teātra studija),

par iedvesmojošu vēstījumu:

“Pogas stāsts” (Aizkraukles novada vidusskolas 10. klase),

par spilgtu vēstījumu:

“Manas bailes. Kadri un krāsas” (Druvas vidusskolas Multimediji),

par dzejas jaunradi:

“Domu žļurgu virpulī” (Rankas pamatskola teātra pulciņš),

par dzejas iedzīvināšanu:

“MULTI-PULTI-TĀCIJAS” (Pastendes pamatskolas Teātra pulciņš ”Dzīvsudrabs”),

par radošo pieeju:

“Covidklase” – Stunda Nr.1” (Pumpuru vidusskolas improvizācijas teātris),

par veiksmīgāko attālinātā darba piemēru:

“Slepenā misija” –(reklāma); 1.sērija – “SUPERSKOLĒNS”; 2.sērija – “TIKAI SKOLĒNS” (Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris),

par radošo improvizācijas garu:

“Ceļš uz jaunu dzīvi” (Ikšķiles vidusskolas skolēnu teātris),

par veiksmīgu dalību:

“Oza zemes burvis” (Sveķu pamatskolas teātra pulciņš “Puķuzirnis”),

par asprātīgu R. Paula daiļrades atspoguļojumu:

“Maestro, mūziku!” – “Es un Maestro Raimonds Pauls” (Privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” skatuves runas pulciņš “Ķocis”),

par spilgtu režisores lomas atveidošanu:

“2 metri starp Romeo un Džuljetu” (Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolas teātra pulciņu “Spīdolēni”),

par komiskāko lomas atveidojumu:

Viktors (Mikus Krastiņš) video “Gaidīsim” (Neatkarīga jauniešu teātra grupas Talsos Jauniešu teātris “Es un Mēs”),

par spilgtu iejušanos lomā:

Kleitas lomas atveidotājai video “Mājsēdes bēdas” (Pastendes pamatskolas Teātra pulciņš ”Dzīvsudrabs”),

par Agneses lomas atveidošanu:

Elīnai video “Kauja pie . . .” (Ikšķiles vidusskolas 12. klases studija).

Kas gan ir teātris bez skatītājiem. Tieši skatītāji ir gan lielākie vērtētāji, gan reizē arī kritizētāji. Šoreiz piedāvājām iespēju pēc video noskatīšanās uzrakstīt savu vērtējumu jeb atsauksmi atgriezeniskās saites nodrošināšanai. Ar lepnumu varam teikt, ka interese par festivālu ir patiešām liela. Pārsteidzoši liels ir skatījumu skaits pie katra video, un vienlīdz liels ir atstāto komentāru skaits. Tāpēc festivāla ietvaros vēlamies apbalvot video pieteikumus, kas šajās 2 festivāla dienās ir saņēmuši lielāko skatījumu skaitu, kā arī video, kas saņēmuši visvairāk atsauksmju katrā kategorijā.

Kategorijā NOTIKUMS MANĀ DZĪVĒ:

skatītākie video“Žužū” jeb “Tēta vārdadiena” (Madonas BJC teātra sporta pulciņš “IMPROPRIEKS” 5. – 6. klašu grupa) UN “Dāvana opim” (Madonas BJC teātra sporta pulciņš “IMPROPRIEKS” 1. – 4. klašu grupa)

visvairāk atsauksmju saņēmušais video“Trīsžuburu svečturis” (Madonas BJC teātra sporta pulciņš “IMPROPRIEKS” 1. – 4. klašu grupa).

Kategorijā LEĻĻU TEĀTRIS:

skatītākais video UN visvairāk atsauksmju saņēmušais video“Pandēmija” (Pumpuru vidusskolas improvizācijas teātris).

Kategorijā MĀCĪBU PROCESS:

skatītākie video„Nelūgtie viesi” (Valmieras Viestura vidusskolas “Sprīdītis”) UN “Meitenes, palīgā!” (Limbažu Valsts ģimnāzijas 4. – 5.klašu teātra pulciņš)

visvairāk atsauksmju saņēmušais video“Meitenes, palīgā!” (Limbažu Valsts ģimnāzijas 4. – 5.klašu teātra pulciņš)

Par balvu saņemšanu sazināsimies ar pieteikumos norādītajām kontaktpersonām jau pavisam drīz.

Paldies festivāla dalībniekiem, režisoriem, pulciņu un kolektīvu vadītājiem par uzdrošināšanos piedalīties festivālā! Paldies, ka dalījāties ar savu pieredzi un padarītajiem darbiem, kas tapuši attālinātā procesa laikā! Šis laiks prasa pielāgošanos, un teātra mīļi ir pierādījuši, ka prot būt elastīgi. Šis festivāls ir pierādījums tam! Esam patiesi priecīgi un gandarīti, ka festivāla attālinātajā versijā ar saviem video pieteikumiem dalījušies tik daudz kolektīvu no dažādām Latvijas vietām. Paldies par attālināto kopābūšanu!

Uz tikšanos nākamgad!

XIV Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla „..un es iešu un iešu!” organizatori