“…un es iešu un iešu!”

26. un 27.aprīlis ikkatram teātra “Sprīdītis” dalībniekam bija īpašas dienas, jo tās tika ieskandinātas ar ikgadējo bērnu un jauniešu teātra festivālu “…un es iešu un iešu!”, kas šogad notika jau XII reizi. Neskatoties uz to, ka skolas rekonstrukcijas dēļ šogad festivāls bija nedaudz citādāks – uzvedumus nerādīja uz mūsu mīļās Viesturskolas skatuves, tomēr teatrālais pavasara piedzīvojums bija krāšņš un daudzveidīgs.

Festivāla organizētāji jau otro gadu mums, jaunajiem māksliniekiem, deva lielisku iespēju uzstāties  Valmieras Drāmas teātrī, un visas piektdienā spēlētās izrādes bija iespēja vērot gan Lielajā, gan Apaļajā zālē. Festivālu atklāja  mūsu 10.c teātra klases skolēni ar uzvedumu, atklājot, kādas dažādās emocijas cilvēki piedzīvo, skatoties teātra izrādes, un kāds bija “ceļš” līdz festivālam. Uzrunu teica arī mūsu skolas direktors Uldis Jansons, pievēršot uzmanību tam, ka festivāls notiek 12.reizi un ka skaitlis 12 vairākās mūsu dzīves situācijās ir nozīmīgs un parāda dažādas sakarības.

Mūsu skolas 11.c teātra klase uzstājās ar V.Šekspīra izrādi “Sapnis vasaras naktī”, skatītājus ievedot neparastā un maģiskā mīlas stāstā, savukārt 12.teātra klase mūs priecēja ar izrādi “Bille”, kas šogad tika spēlēta Apaļajā zālē. 5. – 12.klašu teātra pulciņš “Sprīdītis” uzstājās ar izrādi “Pīters Pens” un centās skatītājiem atgādināt, ka pa jokam ir tas pats, kas pa īstam. Manuprāt, ikkatram jaunajam māksliniekam bija lieliska pieredze tēlot “īstā” teātrī un pārvarēt bailes uz lielās skatuves. Festivāla pirmā diena noslēdzās ar ballīti Valmieras Kultūras centrā, kur uzstājās mūsu pašu skolas grupa “The Saviors”. Balles laikā tika paziņoti arī Jauniešu žūrijas nomināciju laureāti, starp kuriem bija arī mūsu viesturieši – Marija Nikola Jansone un Rūdolfs Segliņš, kuri ieguva labāko aktieru titulu.

Festivāla otrā diena norisinājās Valmieras Sākumskolā. Bija iespēja vērot gan dažādas bērnu izrādes, gan izrādes, kas paredzētas jauniešiem un liek aizdomāties par mūsu sasteigtās un tehnoloģiju pārņemtās dzīves ritmu un vērtībām.

Man patiess prieks, ka festivāls notiek jau 12.reizi, un tas, manuprāt, ir kļuvis jau par skolēnu teātru lielo pavasara notikumu. Apsveicu viesturiešu – “teatrāļus” – ar augstajiem punktiem un iegūto 1.pakāpi visās trīs izrādēs!

Paldies visiem, kas piedalījās festivāla tapšanā un veidoja to tik radošu un interesantu!

Lai lieliskās atmiņas par šo festivālu piepilda mūsu ikdienu! Uz tikšanos nākamgad!

Izolde Bernadeta Ozoliņa,

Teātra “Sprīdītis” dalībniece