Kura ir tava mīļākā vieta Valmierā?

Sākumskolas vecāku dome katru gadu sadarbībā ar klašu audzinātājām organizē kādu īpašu pasākumu mazajiem viesturiešiem. Šogad tā bija izstāde “Mana mīļākā vieta Valmierā”, ko novembrī varēja apskatīt sākumskolas korpusā. Skolēni savas mīļākās Valmieras vietas bija apkopojuši ļoti radoši – 1.b klase no tām bija izveidojusi Valmieras logo, 2.a klase par savām mīļākajām vietām uzrakstījusi domrakstu krājumu, 3.a klase mīļākās vietas atzīmējusi kā punktus Valmieras kartē, bet 4.c klase izstādes apmeklētājiem lika minēt mīklas, pēc vietas apraksta aicinot atpazīt katru no klases skolēniem.

4.a klase devās virtuālā pastaigā. Aicinām pievienoties šai pastaigai un vēlam, lai, iejūtoties 4. a klases virtuālās Valmieras pastaigas dalībnieku vidū, arī jūs gūtu iedvesmu kādai savai, pavisam reālai, pastaigai Adventes laikā, notverot kādu saules un gaismas staru gada tumšākajās dienās.

Par pirmo tikšanās vietu varētu izvēlēties pilsētas centru, kur Emīlija kopā ar draudzenēm jau paspējusi pastaigāties un arī iepirkties tirdzniecības centrā “Valleta”. Edvards, savukārt, pirms garā ceļā jau paguvis nogaršot kādu burgeri “Hesburgerā”.

No Valmieras Kultūras centra viņiem pievienojas Valters. Viņam ļoti patīk apmeklēt dažādus pasākumus – koncertus un izrādes. Valmieras Kultūras centrs ir arī viņa mammas darbavieta, tāpēc Valters šeit ir biežs viesis.

4.a klases skolēni satikušies, tālāk dosies ceļā uz tuvējo Dzirnavu ezeriņu, ko bieži apmeklē Daniels kopā ar ģimeni un draugiem, jo tas ir netālu no mājām. Viņš priecājas par strūklaku ezeriņa vidū. Arī Elīzai patīk strūklaka, īpaši saulainās dienās, jo tad tur var redzēt varavīksni. Dažreiz pat vairākas.

Tālāk viņi kopā dodas uz Vidzemes Olimpisko centru, ko par sev mīļu vietu sauc Edvards Augusts, Raivis, Gustavs un Katrīna. Viņiem ļoti patīk nodarboties ar sporta aktivitātēm. Katrīna, Gustavs un Raivis savas pēcpusdienas pavada, trenējoties peldbaseinā, bet Edvards Augusts trenējas BMX.

Turpinot ceļojumu, ceļš ved pār “Dzelzīti” Baiļu virzienā, kur laikā, kad ziemās bija sniegs, Evelīnai ļoti patika slēpot. Viņa ļoti cer, ka arī šogad ziema būs balta, un būs iespēja atkal uzkāpt uz slēpēm.

Par tālāko maršrutu ļoti priecājas Vendija, jo viņai patīk izbraucieni ar divriteni. Viena no viņas mīļākajām vietām ir Vanšu tilts, jo pār to droši var braukt ar velosipēdu. Lai arī Emīlam nav konkrētas mīļākās vietas Valmierā, izņemot mājas, arī viņam patīk doties garās pastaigās vai braukt ar riteni.

Turpinot ceļojumu, 4.a klase izmet loku gar Skatu terasi, par ko ļoti priecājas skolotāja Agija, jo viņas mīļākā vieta Valmierā ir jebkur, kur var radīt un baudīt mūziku. Viņai nav svarīga vieta, bet cilvēki, ar ko būt kopā.

Tuvojoties nelielā ceļojuma noslēgumam, 4.a klase dodas uz Daliņu mežu, kur Renāram patīk iet pārgājienos ar skautu vienību un labiem draugiem. Pa ceļam gan jāiegriežas arī Sajūtu parkā, kur kopā ar draugiem patīk pastaigāties Samantai un Dženiferai Tīnai.

Klases ceļojumu noslēgsim Valmiermuižas stallī, kur Elizabete priecājas par izbraucieniem ar zirgiem. Šeit viņa pavada katru sestdienu, trenējoties jāt ar zirgiem un kopjot tos, kā arī citus staļļa iemītniekus.

Kad ekskursija noslēgusies, 4.a klase var kopīgi secināt: “Laimīgā zeme ir tepat – savās mājās!” Līva savās mājās jūtas visdrošāk, Mārai patīk mājās satikties ar draugiem, bet Ieva priecājas par pļavu pie mājas, kur katru rītu aust saule, kura pēc tam apspīd visu Valmieru. Tāpēc šī ir viņas īpašā vieta, jo viņa to var vērot pati pirmā.

Valmiera, tāpat kā Latvija, – mums – visiem viena – katram sava – īpaša un neatkārtojama!

4.a klases pastaigu pierakstīja skolotāja Agija Kārkliņa un Gustava mamma Ieva Fogele