Vācu draugi Viesturskolā

Ir jau pagājis mēnesis, kopš atvadījāmies no saviem draugiem – Harzevinkelas ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem, bet ir saglabājušās siltas atmiņas par kopā pavadīto laiku.

Šī gada 20. – 27.septembrī uzņēmām vācu draugus Valmierā. Iepazīstinājām ar Valmieras skaistākajām vietām un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām. Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks pastāstīja par novada attīstību un izaugsmes iespējām.

Mūsu viesi atzinīgi novērtēja gan Valmieras, gan Mazsalacas dabas skaistumu un kultūrvēsturisko mantojumu. Īpašu sajūsmu izraisīja TT “Sprīdītis” izrāde “Mamma Mia”. Ar zināmu skaudību ciemiņi priecājās par Olimpisko stadionu, Valmieras novadpētniecības muzeja jauno ekspozīciju “De Woldemer”, Jaunatnes centru “Vinda”, Mūzikas skolu, “Sajūtu taku”. Kopā gatavojām “Vīnkalnu” gardās picas.

Vislielākais sadraudzības projekta ieguvums ir draugi, prieks par kopā pavadīto laiku un šķiršanās asaras, kā arī lepnums par savu dzimto vietu.

Esam ļoti pateicīgi Valmieras novada pašvaldībai un VVV administrācijai par doto iespēju iegūt jaunus draugus, paplašināt redzesloku un pilnveidot svešvalodu zināšanas.

VVV skolēni un skolotājas Ina Grāvīte, Everita Groševa