Vai Tu zini, kāpēc lasīt grāmatas ir ļoti noderīgi?

Zinātnieki domā, ka grāmatu lasīšana uzlabo veselību, jo atvaira iespējamo smadzeņu “ierūsēšanu” un liek justies možiem, ar skaidru apziņu un asu prātu. Izlasītais padara tevi gudrāku. Vārdu krājums palielinās. Uzmanība, koncentrēšanās spēja un pašdisciplīnas uzlabojas. Un tā ir arī atpūta un izklaide.

To noteikti zina tie viesturieši, kas bieži apciemo skolas bibliotēku. Daudz labu darbu šogad veikts.

1.semestrī 4.-6.klašu skolēni piedalījās konkursā, kas bija veltīts A. Lindgrēnes daiļradei.

Varam lepoties ar “Skaļās lasīšanas” čempionu Gustavu Gračevu (5.b klase), kurš septembrī dosies uz Rīgu pārstāvēt Valmieras novadu un Viesturskolu.

18. martā čaklākie “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībnieki” Enija Rudiņa (3.c klase) un Adrians Kārkliņš (4.c klase) piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajos “Lielajos lasīšanas svētkos”.

“Svētki bija lieliski! Koncerts Ziedoņa zālē, dažādas balviņas, lielā bibliotēka un atpakaļceļā MCDonald`s…” tā savos iespaidos dalās Enija.

9. maija rītā 148  jaunāko klašu skolēni pulcējās skolas pagalmā, lai saņemtu balvas par labi paveiktu darbu.

Visu mācību gadu 1. – 2.klašu skolēni darbojās kā literatūras detektīvi. Viņi ļoti, ļoti uzmanīgi lasīja grāmatas , jo kā gan citādi varētu atrast precīzas atbildes uz “āķīgiem” jautājumiem?

Savukārt 3. – 4.klašu skolēni piedalījās lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”  un veica novērtēšanu 2022.gadā ieteiktajām grāmatām.

Pasākumā piedalījās arī Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre Lolita Dreimane, kura teica uzmundrinošus vārdus visiem lasītājiem un pasniedza īpašu balvu Paulai Larinovai (3.b klase), kas ir ļoti aktīva šis bibliotēkas apmeklētāja.

Gan detektīvi, gan žūrijas dalībnieki apliecināja un vēlreiz pierādīja savu lasītprasmi, ātri veicot uzdevumu.

Par  sulu, gardām picām un balvām bija parūpējusies Sākumskolas vecāku dome. Paldies par atbalstu jau vairāku gadu garumā!

Paldies sponsoriem – “Vidzemes slimnīcai” un SIA ”Sanitex” .

Lai nākamajā mācību gadā lasītprieks turpinās!

Bibliotekāre Laima Drande

P.S.  Vai tagad Tu zini, kāpēc lasīt grāmatas ir noderīgi?