Valmierā šuj ligzdiņas cietušajiem dzīvniekiem Austrālijā

15.janvārī Valmieras Viestura vidusskolas 4.A klases meitenes mājturības stundas laikā devās uz Valmieras Jaunatnes centru (VJC) “Vinda”, lai kopā ar VJC “Vinda” pulciņa “Rotaļlietu stāsts” vadītāju Vinetu Mūzi un viņu audzinātāju Ilzi Miglavu gatavotu auduma ligzdiņas Austrālijas krūmu ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem.

“Pirms vairākām nedēļām šī briesmīgā ziņa, ka krūmu ugunsgrēki Austrālijā ir sasnieguši vēl nebijušus apmērus, cieš cilvēki un dzīvnieki, satricināja pasauli. Aktīvi sekoju līdzi Austrālijā notiekošajam medijos un sociālajos tīklos, līdz pamanīju facebook.com izveidotu domubiedru grupu “Rokdarbnieku palīdzība Austrālijai” un nospriedu, ka ir jārīkojas. Iepazinos ar dzīvniekiem nepieciešamo un kopā ar meitas klasi izlēmām veidot auduma ligzdiņas, vienlaikus pārrunājot traģisko situāciju Austrālijā un vienojoties, ka šis ir labs veids, kā varam palīdzēt Austrālijas krūmu ugunsgrēkos cietušajiem – bez mājām un reizēm arī bez vecāku gādības palikušajiem dzīvniekiem,” pārdomās dalās Vineta.

Pašlaik top vēstule, ko pievienot sūtījumam, ar meiteņu pārdomām un gūto pieredzi, radot auduma ligzdiņas, turklāt daļai šī bija pirmā iepazīšanās ar šujmašīnu. Savukārt rīt auduma ligzdiņas tiks nogādātas Rīgā, lai tās pievienotu citu Latvijas rokdarbnieku veikumam un 20.janvārī kopīgi izsūtītu uz Austrāliju. Vineta apsver, ka varētu šo iniciatīvu turpināt, ja tiks gatavots vēl kāds kopīgs rokdarbu sūtījums, lai palīdzētu Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem.

Savukārt 17.janvārī no plkst.16.00 līdz 18.00 VJC “Vinda” ikviens interesents tiek aicināts kopā ar skolotāju Zinu Irbi uzšūt sedziņu, maisiņu dzīvniekiem, kuru atlabšanai ir nepieciešama cilvēku palīdzība, piedaloties akcijā “Palīdzība Austrālijas dzīvniekiem un putniem”.

Iniciatīvu “Rokdarbnieku palīdzība Austrālijai” atbalsta arī veiklas “Elīze” (Rīgas iela 32 un Stacijas iela 22 Valmierā), ziedojot materiālus – dzijas un audumu – dažādu nepieciešamo darinājumu veidošanai Austrālijas mežu ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem.

Gatavo produkciju “Rokdarbnieku palīdzība Austrālijai” iespējams nogādāt Diānai Lībekai Tērbatas ielā 59/61-2, Rīgā, LV-1001.

Raksts no portāla https://www.valmieraszinas.lv

Autors: Liene Pinne