Valmieras Drāmas teātra izrāde “Cilvēkam vajag suni” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Izrāde ‘’Cilvēkam vajag suni’’

7.b klases skolēni programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros skatījās Valmieras Drāmas teātra izrādi ‘’Cilvēkam vajag suni’’. Šo izrādi veidojis Jānis Znotiņš pēc Regīnas Ezeras garstāsta ‘’Cilvēkam vajag suni’’ motīviem. Izrāde ir aktuāla,

mūsdienīga un līdzpārdzīvojumu rosinoša. Aktieri aicina izrādes laikā domāt, kādi ir cilvēki un kādas ir viņu attiecības ar suņiem. Noskatoties izrādi, sapratām, ka ikvienam cilvēkam ir jāuzņemas atbildība par to, ko ir pieradinājis.

Mēs, deviņas 7.b klases skolnieces, projektu nedēļā lasījām Regīnas Ezeras grāmatu ‘’Cilvēkam vajag suni’’. Lasot grāmatu, rakstnieces valoda reizēm bija grūti uztverama, bet Jānis Znotiņš to pārvēta interesantāku un izprotamāku mūsdienām.

Mūsuprāt, izlasot grāmatu, kļuva saprotamāks izrādes sižets, vairāk izpratām lomas, kurās aktieri iejutās, un telpu, kur notika darbība.

Ir labi, ka ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros varam apmeklēt šādas izglītojošas izrādes.

Anna Smilga, Terēze Jurka, Kristīne Vītola un Simona Vītoliņa

Valmieras Drāmas teātra izrādi “Cilvēkam vajag suni” jau apmeklējuši 5.c, 6.b, 6.c, 7.b un 8.a klases skolēni kopā ar pedagogiem, atzīstot izrādes apmeklējumu par vērtīgu un izglītojošu, kā arī dažādu pārdomu raisošu, iesakot izrādi apmeklēt arī saviem skolasbiedriem.