Valodas bagātība

 23. un 24. februārī Valmieras Viestura vidusskolā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros notika Līgas Reiteres vadītā praktiskā nodarbība sākumskolas skolēniem “Valodas bagātība”. Sākumskolas skolotājas un skolēni ir vienisprātis – Līga ar savu harizmātisko personību spēj bērnus vienā mirklī sakoncentrēt, uzrunāt, likt domāt, ticēt saviem spēkiem.

Līgas nodarbībā katrs bērns kļūst par kaut ko cēlu, ievērojamu- karali, karalieni, mazo princesīti, bruņinieku, uzzina par pareizu pildspalvas izvēli, pildspalvas turēšanas pareizu satvērienu. Bērni iepazīst glītas burtu rakstīšanas nianses, karaliskas sēdēšanas paņēmienu. Līga skolēnus iesaistīja fizminūtēs, rādīja skaisto burtu rindas un mācīja glīto burtu veidošanu.

Nodarbība skolēniem bija vērtīga, jo bija iespēja iepazīties ar seno skolu, ar tā laika kārtības un uzvedības noteikumiem, rakstāmrīkiem, muzeja eksponātiem (glītrakstīšanas paraugiem, liecībām). Skolēni praktiski darbojās, komunicēja viens ar otru, apguva glītrakstīšanas prasmes. Nodarbības gaitā skolēni tika iepazīstināti ar dažādām dzīves gudrībām, kuras senāk ņēma vērā, lai veidotos glīts rokraksts. Kad cilvēki tiem klausīja, viņiem mācīties skolā un dzīvot bija daudz vieglāk nekā mums šodien.

Daži nodarbības laikā izskanējušie “spārnotie” teicieni:

  • Ja tavas domas būs kārtībā, tava stāja stalta, darba vieta sakārtota, tad arī tavs rokraksts būs glīts un valoda veidosies skaista.
  • Svarīgi atcerēties, ka visam ir sava kārtība, sava vieta, savs skaistums.
  • Lai apgūtu kaut ko jaunu, jābūt brīvai vietai, sakārtotai videi.
  • Skola dara cilvēku laimīgu. Bez skolas cilvēks paliek muļķis.
  • Svarīgākais skolas likums: kas ātri kustas, tas ātri domā. Kas lēni kustas skolas uzdevumos, tas traucē citiem.
  • Mācies savlaicīgi, lai divreiz nav jādara, jo tā tu tērē savu un citu laiku.

Cik labi būtu, ja mēs spētu kaut mazumiņu pielietot savā dzīvē. Mēs ticam, ka tad mums labāk veiktos! Paldies par iedvesmojošo nodarbību Līgai Reiterei!

Sākumskolas skolotāju kolektīvs