Velosipēds vieno

24.septembrī Viesturskolas Ekopadomes pārstāvji un citi interesenti kopā ar pārējo Valmieras Ekoskolu – Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas un privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA – skolēniem jau trešo gadu devās kopīgā braucienā “Velosipēds vieno”, veicinot veselīgu dzīvesveidu un izpētot to, kāds ir veloceliņu stāvoklis Valmierā. Mēs, viesturieši, priecājāmies, uzzinot, ka Valkas ielā pēc pārbūves tiks izbūvēts veloceliņš, bet ieteicām pievērst uzmanību mazajām ieliņām, kas iziet uz Valkas ielu – varbūt būtu vērts pirms krustojuma uz tām izvietot brīdinājuma zīmes vai “gulošos policistus”, lai autobraucēji uzmanītos un būtu gatavi, ka pa galveno ielu pārvietojas skolēni, kas dodas uz skolu vai no tās.

Velobrauciena laikā viesojāmies Valmieras Ekobērnudārzos “Vālodzīte” un “Krācītes”, gājām rotaļās un kopā ar Valsts policijas Runci Rūdi mācījāmies par drošību, braucot ar velosipēdu.

Brauciens noslēdzās pavisam jaukā un neformālā atmosfērā Gaujmalā, pārrunājot idejas un baudot ļoti garšīgu zupu. Velobrauciens “Velosipēds vieno” ik gadu notiek kā Valmieras Ekoskolu un Valmieras pilsētas pašvaldības Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitāte, rosinot velosipēdu izmantot kā videi draudzīgu pārvietošanās līdzekli.

Skolotāja Dace Cinīte un Ekoskolas koordinatore 7.b klasē Amanda Tomiņa

Fotogrāfiju autors: Valmieras pilsēta